Місцеві депутати й історики майже рік готували так званий альтернативний посібник з історії для школярів. Підручник покликаний розповісти справжню, на їхню думку, історію країни: про Голодомор, Січових стрільців, бій під Крутами та УПА.

Автором книжки є вчитель історії ССЗШ № 28 м. Львова Андрій Закалюк. Друкуватиметься посібник у видавництві «Астролябія», повідомляють у прес-службі Львівської міської ради.

– Вартість однієї книжки становить 35 гривень, – зазначила завідувач сектору національного виховання та охорони дитинства Ірина Гайдук. – До другу готується дві тисячі примірників. Сьогодні уже закінчено внесення поправок і в понеділок рукопис буде подано до видавництва. Для друку двох тисяч книг потрібно близько 10-12 днів. Тому, думаю, до середини квітня підручник буде готовий.

Працювати з брошурою львівські школярі будуть як із додатковим матеріалом, вивчаючи паралельно з офіційною версією історії України.

Оновлені минулого року програми і підручники з історії України для учнів 5-х класів викликали багато нарікань, особливо від жителів західних областей. Зокрема, в книгах скоротили розділ про помаранчеву революцію. Львівські депутати з чиновниками з галузевого міністерства сперечатися не стали, а вирішили створити свій регіональний посібник з історії України, до якого увійдуть теми, які зникли з офіційних підручників. Минулого року таке рішення прийняли у Львівській області. – Це не альтернативний підручник, а додатковий робочий зошит для учнів 5-х і 11-х класів, – стверджує автор ідеї депутат Львівської міськради Юрій Кужелюк. – Нові підручники переписали по-радянському. Те, що не подобається, – викреслили: бій під Крутами, події Першої світової війни, УПА, Голодомор та інші. Ми не закликаємо відмовитися від підручників під грифом МОН. Але ці сторінки історії наші діти повинні знати, щоб ми не виховали нових Павликів Морозових. Ідея львівських депутатів сподобалася чиновникам і в інших західноукраїнських містах. Таке питання планують винести на сесію міськради в Рівному.

– У депутатів міської та обласної ради немає повноважень, щоб вносити зміни в шкільну програму. В їх компетенції – утримувати школи, – говорить директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН Олександр Удод. – Є поняття єдиного освітнього простору. Це означає, що історія повинна бути універсальною для школярів з усіх регіонів. Однак за 20 років незалежності питання викладання історії занадто політизувалися. Поки що розв’язати цю проблему нам не вдалося. Львівські робочі зошити все одно повинні отримати гриф Міносвіти. Інакше їх не зможуть використовувати в школі. Гриф – це не цензура, а психолого-педагогічна експертиза підручника.

Анна Цяцько

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *