Початок нового навчального року для школярів Донбасу може бути зірваний через військовий конфлікт.

Приблизно 100 шкіл і дитячих садків на Донеччині сьогодні зруйновано. Утім, цей показник доволі приблизний і зростає з кожним днем, тим паче, що попереду ще активна стадія АТО в Донецьку, зазначив у розмові з Deutsche Welle керівник обласного управління освіти Юрій Соловйов. За його словами, через великий потік біженців із Донецької області також немає чіткої картини щодо кількості дітей і вчителів напередодні навчального року.

Озвучити точну дату, з якої розпочнуть навчання на Донеччині та Луганщині, не можуть і в Міністерстві освіти і науки. Під час прес-конференції щодо нового Закону “Про вищу освіту” перший заступник головного освітянина Інна Совсун розповіла журналістам, що із влаштуванням до шкіл та дитсадків дітей-переселенців зі сходу та півдня України проблем немає. А от чи зможуть розпочати навчальний рік, як завше, на  контрольованих сепаратистами територіях – невідомо. 

Наразі управління освіти Донеччини на рівні консультацій із МОН розглядає всі можливі варіанти початку навчального року в зоні бойових дій, каже Юрій Соловйов. Не відкидають і можливості дистанційного навчання.  Однак донецький освітянин наголошує: “Загадувати щось і вказувати якісь дати, коли триває війна, – це безглуздо”.

Багато шкіл і дитсадків Донбасу залишаються зруйнованими, однак їх уже почали відновлювати  – йдеться в сюжеті “5 каналу”. Після себе бойовики залишили напівзруйновані будівлі, а підручники використовували для приготування їжі – їх спалювали.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *