У селі Микуличин Яремчанської міської ради днями відбулися урочистості з нагоди відкриття четвертої табірної зміни та 25-річчя спортивно-оздоровчого комплексу «Смерічка» ДНВЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника».

Улітку 1989 року на основі постанови Івано-Франківської обласної ради профспілок та президії обкому профспілки працівників народної освіти і науки піонерський табір «Зірка» було передано на основі акту Педагогічному інституту імені Василя Стефаника, а нині Прикарпатському національному університету імені Василя Стефаника. Згодом з ініціативи тодішнього ректора університету академіка АПН України Віталія Івановича Кононенка було створено спортивно-оздоровчий комплекс «Смерічка». Головною метою діяльності комплексу стало підвищення якості підготовки студентів до виховної роботи в школі та позашкільних закладах на основі поєднання спортивно-оздоровчої та навчально-методичної роботи, удосконалення лабораторної бази навчального закладу, а також створення умов для відпочинку викладачів і працівників та їхніх сімей.

Комплекс є навчальною і спортивно-оздоровчою базою, зокрема факультету фізичного виховання і спорту. Головним видом його діяльності є забезпечення практичної підготовки майбутніх спеціалістів до виховної роботи зі школярами, організація туристичної діяльності, підвищення професійної майстерності студентів у галузі фізичної культури і спорту, та практичної підготовки фахівців з фізичної реабілітації. Це справжня експериментальна база університету з апробації новітніх педагогічних технологій у навчально-виховному процесі вищої школи та створення умов для ефективного відпочинку, зміцнення здоров’я, занять з фізичної культури і спорту студентів, викладачів і працівників університету.

Тут проходять також навчальні заняття, інструктивно-методичні, туристичні, навчально-тренувальні збори студентів факультету фізичного виховання та спорту. Протягом року науковий відділ університету проводить міжнародні, всеукраїнські та регіональні науково-практичні конференції, студентські олімпіади, зустрічі молодих вчених.

Характерним є, те що на відпочинок до «Смерічки», окрім дітей із Прикарпаття, з кожним роком прибуває дедалі більше школярів із різних куточків України та європейських країн. Це свідчить про популярність дитячої оздоровниці і є запорукою її подальшого розвитку та зміцнення міжнародних зв’язків.

Досвід роботи педагогічного колективу «Смерічки» широко відомий в Україні та за її межами. Тут постійно проводять міжнародні зустрічі, конференції, всеукраїнські семінари організаторів оздоровлення дітей і підлітків.

Результативність виховного процесу будь-якого дитячого оздоровчого закладу в більшості випадків визначається майстерністю роботи педагогічного колективу, його вмінням організовувати тимчасові дитячі колективи на цікаві справи, насичувати педагогічний процес творчою діяльністю, що має духовне, патріотичне та соціальне значення.

Власне популярність «Смерічки», високий рейтинг виховного процесу – це і є результат професійної майстерності педагогів, – студентів, аспірантів і молодих викладачів університету.

Обличчя «Смерічки» – це не лише «світлі корпуси», сучасні ігротеки, спортивні споруди чи відмінне харчування, але й прекрасні і талановиті вихователі, музиканти, інструктори зі спорту й туризму, керівники гуртків, психологи, методисти. Діти люблять насамперед педагогів, серед яких вони бачать відданих справі творчих людей. І віддають перевагу найбільш чуйним і добрим.

Принагідно зауважимо, що у справі виховання дітей через активний відпочинок ми вже 16-й рік співпрацюємо з педагогами-волонтерами зі США, з організації «Всесвітні табори для молоді».

Вражає заокеанських гостей і те, що виводимо по 80-100 дітей на вершини гір, розбиваючи біля підніжжя тимчасові бази, розгортаючи кухню. Адже, щоб вийти туди і зійти звідти, потрібен весь день. Американців це збивало з пантелику, бо, за їхнім розумінням, спершу треба було добре обладнати стоянку з водопроводом, каналізацією, підсобними приміщеннями, а вже потім братися за підкорення вершин. А тут раптом… Ми робимо все простіше і не боїмося виводити навіть першокласників на гору заввишки понад 2000 метрів. Американська система виховання юного покоління такого не передбачає.

І що дивувало й далі дивує наших закордонних партнерів у специфіці відпочинку в нашому таборі? Передусім – насиченість виховного процесу, велика кількість пізнавальних, патріотичних, соціальних, розважальних і спортивно-туристичних програм. Висока активність дітей. Коли ми це готуємо, як встигаємо – вони не розуміють.

«Смерічка» приймає на відпочинок протягом літа понад 1200 школярів із різних регіонів України, Польщі, Грузії, Казахстану, Румунії, Чехії та США.

На відзначенні ювілею ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника професор Ігор Цепенда відзначив високий професійний рівень працівників. Він зацікавлений у тому, щоб такий комплекс працював, тому всіляко підтримує його діяльність, адже «Смерічка» не тільки покращує імідж навчального закладу, але й є полігоном для належного вишколення молодих фахівців-педагогів.

На святкування завітав заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Сергій Адамович, який звернув увагу на важливість забезпечення якісним відпочинком й оздоровленням дітей з усієї України.

Хто хоч раз побував у дивовижній і чарівній країні дитячих мрій на ймення «Смерічка», той довіку збереже у своїй душі спогад про неї. Бо кожен, хто пройшовся гірськими плаями, вдихнув на повні груди п’янке, настояне на смерековій живиці повітря, торкнувся вустами до пульсуючого серця крижаного джерела, ніколи не забуде тих неповторних вражень від єднання з природою. А хто зійде на стрімку вершину та побачить первозданну красу пейзажів, складених зі струнких колонад смерек і ялиць, громаддя сірих монолітів, що стоять пліч-о-пліч, як велети серед білосніжних хмар, прозорого серпанку, туману й сліпучих сонячних променів, той назавжди покохає наш неповторний карпатський край.

Сподіваємося, що, погостювавши в «Смерічці», в цій казковій країні дитинства, ви неодмінно приїдете знову на зустріч із зеленими полонинами й кичерами, бурхливими потоками, із привітними горянами-українцями, щоб повніше відчути та збагнути, яка прекрасна наша рідна Україна.

Відділ інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю 

Прикарпатського національного університету 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу