Освіту "підганятимуть" під вимоги роботодавця - 00030668 215x135Учора, 12 серпня, під головуванням заступника міністра освіти і науки України, керівника Проекту від країни-бенефіціара Павла Полянського та Сюзан Готліб, керівника Проекту від консорціуму країн-членів ЄС (Королівство Данія), а також за участю українських експертів і представників роботодавців відбулося п’яте засідання Наглядової ради проекту Twinning «Модернізація законодавчих стандартів та принципів освіти та навчання у відповідності до політики Європейського Союзу щодо навчання впродовж життя».

Відкриваючи засідання, Павло Полянський повідомив про активізацію підготовки нового рамкового Закону «Про освіту» та роботу над законопроектом «Про професійно-технічну освіту», які за базовими принципами мають корелюватися з новоприйнятим Законом «Про вищу освіту». Відтак важливо, щоб напрацювання українських і європейських експертів у рамках проекту Twinning кореспондувалися з проектами нових освітніх законів. Проектні розробки також важливо узгоджувати з роботодавцями, що сприятиме швидшій імплементації нових освітніх стандартів.

Під час дискусії довкола проміжних результатів проекту основну увагу приділено двом документам:

1) «Порядок проведення вхідного контролю знань, умінь та навичок для осіб, які приймаються на навчання за програмами перепідготовки та підвищення кваліфікації до професійно-технічних навчальних закладів». Цей документ дає змогу скоротити терміни навчання для перепідготовки або підвищення кваліфікації, якщо особа вже володіє виробничним досвідом.

2) «Порядок підвищення кваліфікації педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів.

Підбиваючи підсумки засідання, Павло Полянський наголосив, що упродовж чотирьох завершальних місяців проекту належить максимально прагматично діяти, щоб досягти цілей, запланованих у рамках проекту; фінальний звіт має очевидно показати конкретні результати роботи експертів, втілені у законопроектній роботі.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *