Діти із зони АТО потребують психологічної допомоги, - Лілія Гриневич - grinevich 1344855027Голова Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Лілія Гриневич взяла участь у Координаційному форумі «Забезпечення права дітей на освіту в регіонах, постраждалих від кризи в Україні».

За словами Лілії Гриневич, із майже восьми мільйонів дитячого населення країни майже один мільйон дітей проживають саме на Донбасі. І зрозуміло, що діти, які опинилися в зоні збройного конфлікту, потрапляють під ризики щодо порушення їхніх прав, які їм гарантує Конвенція про права дитини.

Вона розповіла, що з вивезенням маленьких громадян, які виховуються в інтернатних закладах (діти-сироти і діти-інваліди), були проблеми. Приблизно 300 із них досі залишаються в зоні АТО. Є інша категорія дітей, які евакуйовані та проживають далеко від свого дому. Вони перебувають на території інших областей України і їх треба там інтегрувати в систему освіти.

Нині, зазначила Лілія Гриневич, великою проблемою є відновлення мережі навчальних закладів на території Донецької і Луганської областей. Серйозних ушкоджень зазнали 182 заклади освіти.

Народний депутат також наголосила, що сьогодні потребують вирішення і кадрові питання. Частина людей, які працюють у системі освіти в постраждалих регіонах, змушенні були евакуюватись. Необхідно напрацювати план щодо їх повернення.

Крім того, наголосила голова комітету, надзвичайно важливою проблемою є питання психологічної і соціальної реабілітації дітей, які пережили цей час. Вони зазнали серйозних психологічних травм. Про це говорять спеціалісти, які з ними працюють у санаторіях чи літніх таборах. Тому питання психологічної реабілітації — це окрема тема, що потребує додаткового кадрового потенціалу, якого сьогодні освітні заклади не мають.

За матеріалами: Голос України

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *