У департаменті освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації відбулася зустріч спостерігача Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ Алессандро Бартоліні з директором департаменту Тетяною Лазарєвою. Темою для обговорення стало питання щодо готовності навчальних закладів Одещини прийняти дітей-переселенців на навчання.

Тетяна Лазарєва запевнила, що хоч би якою була кількість донецьких і луганських школярів, які залишаться на території Одеської області після літніх канікул, всі вони з 1 вересня сидітимуть за партами в світлих класах навчальних закладів Одещини. 

Певна річ, є діти, які або не змогли, або не встигли забрати свої документи з попередніх шкіл. Але відсутність документів не завадить їм почати новий навчальний рік у закладах області.

Учнів буде розподілено по школах, з огляду на потреби і можливості самих дітей: місце, де вони проживають на цей час, бажання навчатися за певним профілем.

Якщо поруч з місцем проживання дитини не буде школи, то до навчального закладу учня буде доставлено шкільним автобусом. На сьогодні в області є 307 одиниць транспорту, які можуть забезпечити швидкий і безпечний шлях 13 420 учням до їхніх шкіл.

Окремо йшлося про 497 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які відпочивають в області з початку літа та, відверто кажучи, вже стали рідними Одеській освітній родині.

Представникам ОБСЄ повідомили, що, поки дітки відпочивають на узбережжі Чорного моря, в області проводиться робота з розподілу малечі по інтернатних закладах залежно від їхніх особливих потреб.

Представники Місії високо оцінили проведену роботу департаменту освіти і науки Одеської облдержадміністрації з цього питання та побажали творчих успіхів у роботі.

За інформацією департаменту освіти і науки Одеської ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу