Вісім українських малюків, яких викрали терористи, повернулись на Батьківщину. Така інформація з’явилась сьогодні на офіційному сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

8 серпня 2014 року до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надійшло повідомлення від Міністерства закордонних справ України про викрадення збройним терористичним угрупованням 8 українських дітей віком від 8 місяців до 2 років, вихованців дитячого будинку, які перебували на стаціонарному лікуванні в одній із лікарень м. Луганська.

Малюки без будь-якого медичного супроводу та документів були примусово незаконно переміщені озброєними терористами через пункт перетину державного кордону Ізварине Луганської області на територію Ростовської області.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська невідкладно звернулася до Уповноваженого з прав людини в Російській Федерації Елли Памфілової з вимогою негайно вжити всіх можливих заходів для безумовного та безпечного повернення українських дітей і сприяти в наданні дітям необхідної допомоги.

На рівні двох Омбудсманів були досягнуті домовленості про повернення дітей до України найближчим часом.

За результатами проведеної роботи дітей було передано під опіку Генконсульства України та розміщено в лікарні м. Донецька Ростовської області для надання необхідної медичної допомоги, оскільки 6 дітей – це діти з інвалідністю, для яких необхідно було створити умови для нормалізації їхнього самопочуття.

Сьогодні, 13 серпня 2014 року, Валерія Лутковська разом із головним лікарем дитячого будинку прибули до м. Донецька (Ростовська область) із метою повернення дітей на Батьківщину.

Для транспортування наших дітей українська сторона надала нові карети швидкої допомоги, обладнані та забезпечені всім необхідним для перевезення хворих малюків.

Об 11 годині за українським часом дітей було передано представникам української сторони – Валерії Лутковській і головному лікарю дитячого будинку.

Станом на 14:00 діти у супроводі Уповноваженого з прав людини вже перетнули кордон України та прямують до відповідного медичного закладу для відпочинку та медичного обстеження на безпечній території в Україні.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу