13-річна школярка створила програму проти тролінгу - 4fdd648cdeab175380499035cbd6a0a8Тріша Прабху, 13-річна школярка із Чикаго,  виграла на конкурсі для молодих науковців від Google: дівчина розробила проект із подолання тролінгу або образливих коментарів у Мережі.

Принцип роботи програми «Переосмислення» («Rethink»), розробленої нею для підлітків, проста: в тих молодих людей, які збирались написати образливий коментар, програма перед його надсиланням перепитувала, чи справді вони хочуть його відправити і чи замислювались вони про те, як їхні слова вплинуть на співрозмовника.

У 93,43 % випадків молоді люди відмовлялись від ідеї писати образи. Загалом Тріша Прабху провела 533 випробування.

Дівчина пояснює, що так відбувається тому, що підлітки імпульсивні, і не завжди добре зважують обставини, перш ніж щось зробити. Наукове пояснення цього — префронтальна кора їхнього головного мозку, що формується до 25 років і від якої залежить самоконтроль, у них недостатньо розвинена. Тому, на думку Тріши, їх треба заохочувати більше думати перед тим, як робити.

«Я із нетерпінням чекаю на майбутнє, в якому ми подолаємо залякування в інтернеті», — написано в описі її проекту.

Після успішних пілотних випробувань Тріша планує створити програму, яка працюватиме на базі соціальних медіа і додатків. Перед відправкою повідомлень, які програма розпізнає як образливі, вона надсилатиме запит користувачу, чи справді він хоче це писати.

Зі своїм проектом Тріша Прабху потрапила до 18 фіналістів конкурсу наукових проектів для молоді Google Science Fair 2014. Переможця конкурсу назвуть у вересні — як приз він отримає $50 тисяч стипендії, 10-денну поїздку на Галапагоські острови та відвідування космодрому Virgin Galactic.

За матеріалами: Велика епоха

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *