Краса впливає на здоров'я, - вчені - 1087769У привабливих людей менше шансів захворіти на астму, діабет і гіпертонію. Чим більш фізично привабливими виявлялися чоловіки і жінки, тим рідше у них знаходили проблеми зі здоров’ям (від високого рівня холестерину до депресії). Таких висновків дійшли дослідники після експерименту, в якому взяли участь 15 000 чоловіків і жінок у віці від 24 до 35 років.

Симпатичні люди почувались більш здоровими, менше часу працювали і мали менше фізичних і психічних захворювань протягом життя.

Ці незвичайні результати дало дослідження, проведене в США вченими Університету Цинциннаті. Зовнішність піддослідних оцінювалася за фотографіями іншими учасниками, а кількість хвороб, якими перехворіли люди, вони вказували самі, як і дані про своє самопочуття наразі.

Чоловіки і жінки були поділені на 5 категорій – дуже непривабливі, непривабливі, середні, привабливі і дуже привабливі.

Кожне збільшення в рейтингу фізичної привабливості знижувало в чоловіків на 13 % ймовірність високого рівня холестерину, на 20 % – ризик високого кров’яного тиску, на 15 % – депресії, на 23 – СДУГ (синдром дефіциту уваги і гіперактивності).

Жінкам кожне підвищення сходинками привабливості давало такі переваги: на 21 % зменшувався ризик високого кров’яного тиску, на 22 % меншало шанси мати діабет, на 12 % – астму, на 17 % – депресії, на 18 – СДУГ.

І чоловіки, і жінки, які були оцінені як дуже фізично привабливі, більш позитивно оцінювали своє здоров’я і менше бували на лікарняному у зв’язку з хворобою.

Вони також мали меншу кількість хронічних діагнозів, психологічних розладів і хвороботворних діагнозів загалом.

Дослідники припускають, що їх результати підтверджують теорію, що привабливість є маркером здорових генів.

За матеріалами: infosmi.net

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *