Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови „Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці”. Як повідомила міністр соціальної політики Людмила Денісова, спрощено механізм видачі ваучерів на навчання громадян віком від 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років. Крім того, затверджено перелік професій, спеціальностей і напрямів підвищення кваліфікації, для навчання за якими може бути виданий ваучер. Про це повідомляє сайт Мінсоцполітики.

Перелік навчальних закладів, які надаватимуть освіту за ваучерами, постійно оновлюватиметься на офіційному сайті Міністерства освіти України.

„Отримати ваучер на навчання таким громадянам тепер буде простіше. Зокрема, скасовується необхідність подання до центру зайнятості довідки про підтвердження страхового стажу. Інформацію про стаж регіональні центри зайнятості братимуть із бази даних обміну інформацією між Пенсійним фондом України та Державною службою зайнятості”, – зазначила міністр.

Важливою складовою ухваленої Постанови є внесення до переліку професій, спеціальностей і напрямів підвищення кваліфікації, для навчання за якими може бути виданий ваучер, традиційно жіночих професій – „сестринська справа”, „соціальна робота”. Як наголосила Людмила Денісова, ця норма є особливо значущою з огляду на подій, що відбуваються на сході країни.

Із початку впровадження відповідної програми (з квітня 2013 р. по липень 2014 р.) ваучери на навчання отримали 23,7 тис. осіб, з них 7,2 тис. вже проходять навчання.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу