Кабінет Міністрів України схвалив підготовлений Мінсоцполітики проект постанови, що пропонує віднести до числа застрахованих осіб громадян, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку (перебувають у відпустці) та щомісячно отримують:

– допомогу при народженні дитини;

– допомогу в розмірі 130 гривень із догляду за дитиною у віці з двох до трьох років, яка була призначена до 1 липня 2014 року.

Сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за цю категорію осіб буде здійснюватися за рахунок коштів Державного бюджету України. При цьому період перебування у відпустці таким громадянам буде зараховуватися до страхового стажу, повідомляє сайт Мінсоцполітики.

Як відомо, з 1 липня цього року набули чинності положення Закону України „Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні”, якими, зокрема, передбачається об’єднати допомогу при народженні дитини з допомогою по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Цим Законом також було внесено зміни до Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, якими до категорії застрахованих осіб віднесено громадян, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку та отримують відповідні допомоги.

Ухваливши зазначену постанову, Кабмін привів урядові нормативно-правові акти у відповідність до законодавчих змін.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу