Студентка лікує алергію смартфоном - 100142 orУникати пилку рослин, пити таблетки, аби  нормально дихати, або втікати туди, де сезонне захворювання не дістане, доводиться доводиться багатьом алергікам. Утім, тепер їхнє життя може стати простішим – студентка із Калмикії Катерина Суржок створила мобільний додаток, що сповіщатиме про наявність пилку в повітрі.

Кілька років Катерина збирала дані, щодня виставляючи пилкові пастки. Три місяці дівчина вчилася в кращих фахівців Москви проводити аналізи та визначати місткість пилку за міжнародними стандартами. Такі дослідження стали основою для проекту “Розробка мобільної системи оповіщення мешканців міста Елісти про наявність пилкових алергенів в атмосферному повітрі”. 

– Дані досліджень можна використовувати в науці, а можна застосувати на практиці – перевести в простіший вигляд і донести до людей, – розповіла Катя. – Уже навесні 2015-го ми плануємо запустити сайт, який буде корисний алергологам та їхнім пацієнтам. Згодом буде створено і мобільний додаток.

За матеріалами: КП

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *