Пішов із життя автор "Тореадорів з Васюківки". Всеволоду Нестайку було 85 років - nestaikoУкраїнська культура зазнала невиправної втрати, адже твори цього письменника знали й любили мільйони дітей і дорослих. Творчий доробок Всеволода Нестайка неможливо переоцінити, серед його творів такі перлини літератури, як  “Тореадори з Васюківки”, казки “У країні сонячних Зайчиків”, “Пригоди їжачка Колька Колючки та його вірного друга і однокласника зайчика Косі Вуханя”, “Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків”, “Неймовірні пригоди в лісовій школі”, повісті “Одиниця з обманом”, “П’ятірка з хвостиком” тощо.

За творами Всеволода Зіновійовича знято кілька фільмів, роботи письменника перекладені  двадцятьма мовами.

Зокрема, кінострічка “Тореадори з Васюківки” отримала гран-прі кінофестивалю в Мюнхені (1968), а саму трилогію у 1979 році за рішенням Міжнародної ради з дитячої та юнацької літератури  внесено до Особливого почесного списку Г. Х. Андерсена як один із найвидатніших творів сучасної дитячої літератури.

Пам’ять про цього великого майстра слова житиме разом з його творами, які даруватимуть радість новим і новим поколінням українців.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *