На Дніпропетровщині створять програму підвищення кваліфікації психологів і педагогів, які займаються соціальною адаптацією дітей-сиріт і дітей із проблемних сімей

Заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова провела з цього питання робочу нараду, яка відбулася в центрі соціально-психологічної реабілітації дітей у Дніпропетровську.

Центр тісно співпрацює зі службами у справах дітей та центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, які займаються влаштуванням дітей у сімї та підготовкою кандидатів у прийомні батьки.

Щоб створити для дітей рівні можливості в здобутті освіти, у закладі організовано індивідуальне навчання вихованців під керівництвом учителів Дніпропетровської школи № 14. А якщо дитина до цього не відвідувала певний час школу — вона навчається за екстернатною формою. Це дає можливість дітям підняти свій освітній рівень відповідно до вікового та отримати нові знання.

Центр соціально-психологічної реабілітації дітей виконує функції не тільки тимчасового пункту перебування (якими тепер в системі соціального захисту є притулки). Центр реабілітації – це комплексна система роботи з дітьми, яка вибудовує рух дітей не за маршрутом «притулок – дитячий будинок (інтернат)», а від «Центру до біологічної сім’ї або до сімейних форм виховання».

–  На Дніпропетровщині буде створено програму підвищення кваліфікації психологів і педагогів, які займаються соціальною адаптацією дітей-сиріт і дітей з проблемних сімей. Ми будемо цілеспрямовано займатися підготовкою спеціалістів для надання професійної допомоги дітям в центрах реабілітації. Також будуть проводитися курси для підвищення кваліфікації педагогів. Наприклад, теоретична частина на базі Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, а практична частина в центрі реабілітації», – розповів губернатор Олександр Вілкул.

Довідка: Всього в Дніпропетровській області функціонує три центри соціально-психологічної реабілітації дітей. Планова ємність центрів соціально-психологічної реабілітації становить 110 місць. Протягом 2011-го року в центрах отримали соціально-психологічну та педагогічну допомогу 256 дітей.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу