Благодійні фонди незаконно використовують дитячу працю - PM421image001Працівники кримінальної міліції у справах дітей УМВС України в Миколаївській області вивчили виниклу ситуацію із залученням підлітків до виконання тих чи інших робіт протягом канікулярного періоду. Акцент було зроблено на перевірці діяльності юних громадян – волонтерів, які збирають на вулицях кошти для надання допомоги тим, хто цього потребує.

Останнім часом на вулицях Миколаєва спостерігається велика кількість волонтерів, здебільшого неповнолітніх, які збирають пожертви громадян на лікування хворих дітей та інші нагальні потреби. Зазвичай дівчина чи хлопець, тримаючи в руках пластикову скриньку, надпис на якій вказує, на що саме потрібні гроші, звертаються до водіїв транспортних засобів під час тимчасових зупинок на світлофорних об’єктах або до людей, які прийшли до ринків і торговельних центрів.

На перший погляд, неповнолітні волонтери роблять добру справу, але в працівників кримінальної міліції у справах дітей виникає чимало запитань і щодо законності залучення підлітків до зазначеної діяльності, і щодо законності функціонування самої благодійної організації, яку представляє собою той чи інший добровільний помічник.

Так, згідно вимог чинного законодавства, волонтерами можуть бути громадяни України віком від 16 років, за письмовою згодою одного з батьків (усиновлювачів) або піклувальника. Відповідно, в кожного неповнолітнього волонтера повинні бути при собі письмова згода батьків на залучення дитини до виконання зазначеної діяльності, а також ксерокопії документів, що підтверджують особу батьків і підлітка. Окрім цього, у добровільних помічників повинні бути в наявності документи про дозвіл на роботу благодійного фонду та паспорт волонтера.

Одним із напрямів діяльності благодійних фондів є збір коштів для людей, які звернулися по допомогу до благодійного фонду, останні повинні надати заяву на ім’я керівника організації, копію документу, що посвідчують особу, та довідку з медичного закладу про наявність того чи іншого захворювання. Вказані документи повинні мати при собі волонтери, які безпосередньо займаються збором коштів.

Під час проведення перевірки міліціонери встановили низку помилок, яких припустилися благодійні фонди в оформленні діяльності неповнолітніх.

Так, не змогли підтвердити згоду батьків на залучення дитини до роботи у благодійному фонді ані самі волонтери, ані представники благодійних організацій. Батьки п’яти підлітків, які приїхали за викликом міліції на те місце, де були виявлені порушення, усно підтвердили свою згоду, але щодо оформлення документів пояснень не надали.

Також під час перевірки було виявлено відсутність документів, що передбачені вимогами чинного законодавства при здійсненні волонтерської діяльності. Так, нотаріально завірені копії заяв бенефіціарів (осіб, які звернулися за допомогою), паспорти волонтерів тощо були надані на перевірку лише керівниками волонтерських організацій.

Працівники кримінальної міліції у справах дітей провели з волонтерами, їхніми батьками та керівниками організацій профілактичні розмови щодо недопущення вчинення ними порушень законодавчих актів у частині прав дитини, а зібрані матеріали щодо виявлених недоліків у діяльності благодійних фондів передано на розгляд до оперативних служб міліції.

За матеріалами: КМСД УМВС

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *