Із 16 серпня 2014 року дванадцять студентів із різних українських університетів перебувають у Лондоні (Великобританія), щоб узяти участь у восьмиденній освітній програмі, яку організувала Молодіжна філія Україно-Британського Сіті Клуба з участю Українського Інституту в Лондоні та за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Ініціаторами та координаторами програми виступили молоді українські професіонали, які працюють у Лондонському Сіті, в провідних британських і міжнародних компаніях фінансової, юридичної, банківської та інших сфер. Усі вони члени Молодіжного Сіті Клуба, вони ж знайшли благодійні кошти для фінансування програми. 

12 фіналістів були обрані серед 140 кандидатів із 20 регіональних вищих навчальних закладів – на основі їхньої академічної успішності, вільного володіння англійською мовою, активної соціальної та громадянської позиції, лідерського потенціалу та наявності креативних ідей. Група студентів у результаті склалася з представників ВНЗ різних регіонів країни – з Донецька, Луганська, Харкова, Миколаєва, Одеси, Луцька, Львова, Чернівців.

У Лондоні студенти матимуть можливість ознайомитися з діяльністю провідних акціонерних і приватних компаній, міжнародних організацій і державних установ. Українці стануть учасниками презентацій та дискусій з експертами і вищим керівництвом цих компаній, що дасть новий досвід і можливості відкриття цікавих концепцій для свого подальшого розвитку.

Як зазначила керівник проекту, директор Україно-Британського Сіті Клуба Ірина Тимчишин, «це унікальна можливість для талановитих студентів ознайомитися з професійним середовищем, корпоративною етикою та соціальною відповідальністю західних інститутів, а також побачити економічне, політичне та культурне життя Великобританії».

Ірина Тандура, одна з організаторів програми, яка супроводжуватиме студентів під час їхніх візитів, додає: «Ми дуже раді, що всі дванадцять учасників отримали британські візи, з огляду на складну геополітичну ситуацію в Україні та той факт, що частина наших студентів їде безпосередньо зі східних регіонів».

Під час перебування у Великобританії студенти працюватимуть над ідеями проектів, які вони зможуть реалізувати після повернення додому, з метою покращення бізнес-середовища, соціальної відповідальності та міжнародного співробітництва в Україні. Серед ідей, наприклад, запуск про боно юридичного обслуговування на сході країни, організація семінарів фінансової грамотності для молоді, а також створення громадського парку в одному із міст.

«В умовах складних трансформацій суспільно-політичних процесів Україні вкрай необхідні молоді та фахові спеціалісти, які могли б працювати над системними змінами в економіці, політиці та гуманітарній сфері, – прокоментувала Інна Совсун, перший заступник міністра освіти і науки України. – Дуже важливо, аби ця молодь могла побачити й зрозуміти, як функціонують найрозвиненіші країни світу, щоб згодом втілювати кращі світові практики в український контекст».

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу