Помпезних парадів, гала-концертів і феєрверків до Дня Незалежності не буде - 5 66Міністр культури України Євген Нищук вважає, що за нинішніх українських реалій велике святкування Дня Незалежності є недоречним. Замість феєрверків і гала-концертів Мінкультури до Дня Прапора запровадило конкурс на патріотичні флеш-моби. До свята Незалежності в Києві покладуть квіти до пам’ятників Тарасу Шевченку, Михайлу Грушевському та до Хреста на честь Небесної Сотні.

Ще проведуть військовий парад, після чого відбудеться молебень за Україну в Софії Київській. Також там можна буде ознайомитися з виставкою архівних документів “Історія українського державотворення”. Пізніше на Софійській площі відбудеться мистецька академія “З нами Бог”.

Крім того, в столиці заплановане вручення Шевченківських премій у музеї Кобзаря. А в Мистецькому арсеналі відбудеться виставка творів сучасних митців. Увечері запланували патріотичну концертну програму.

У Львові День Незалежності пройде під гаслом мобілізації сили і духу. Літературний фестиваль «Голос Дзвона» порадує любителів поезії з 21 по 24 серпня віршами поетів на таких локаціях: Бернардинський дворик, майданчик перед Музеєм «Арсенал», Музей ідей, «Копальня кави» тощо.

Також управління культури ініціює в мережі Facebook фотофлеш-моб «Свобода для мене – це …», де кожен отримає можливість опублікувати своє тлумачення свободи. Кожне фото стане чаcтинкою великої фотомозаїки, яка у форматі відео транслюватиметься напередодні Дня Незалежності 23 серпня на пл. Ринок і стане завершенням акції «5 місць, де для Тебе читають про свободу», в якому одночасно в п’яти локаціях (Ратуша, пл. Музейна, Храм св. ап. Петра і Павла, галерея «Дзиґа» та літній клуб «Поліграф» на вул. Лесі Українки) 20 харизматичних особистостей читатимуть тексти про свободу.

Активно святкуватимуть і на Дніпропетровщині.  У понад 100 спортивних заходах планують задіяти понад 25 000 дітей.

Зокрема, в Дніпропетровську пройдуть чемпіонат міста із вітрильного спорту та змагання зі спортивної гімнастики, в Дніпродзержинську –  зі стрітболу та пляжного футболу. У Вільногірську відбудеться чемпіонат міста з пауерліфтингу. Змагання з автокросу та відкриті перегони з парусного спорту серед учнів клуба юних моряків пройдуть у Кривому Розі.

Новомосковськ запросить молодь взяти участь у культурно-спортивному святі «Богатирі Присамар’я», Павлоград – у змаганнях із гірського туризму та волейболу. Показові виступи дітей футбольної секції дитячо-юнацької спортивної школи «Шахтар» пройдуть у Першотравенську.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *