П’ятнадцятирічний одесит розробив пристрій, що вбереже людей під час наступального бою - 2abП’ятнадцятирічний вундеркінд з Одеси відмовився від навчання в Німеччині заради допомоги українському війську. Юний винахідник Борис Чубін вирішив допомогти Збройним силам України, розробляючи пристрій, спроможний зменшити людські втрати під час наступального бою, а також визначати позицію супротивника і напрямок його наступу.

Хлопець ухвалив не зовсім просте рішення — сьогодні його ідеї і талант потрібні рідній країні. Він відмовився від навчання в елітній німецькій гімназії, хоча цей навчальний заклад є його давньою мрією, й твердо вирішив залишитися на Батьківщині. 

— Я громадянин України і цього року отримуватиму паспорт. Я вважаю, що мій громадянський обов’язок — допомогти своїй державі в цій складній ситуації, яка є сьогодні. Тож, якби я поїхав, то був би зрадником, — упевнений юнак.

Роботу над приладом Борис разом зі своїм науковим керівником розбили на п’ять етапів і вже зараз працюють над другим. До консультацій залучають військових фахівців. За умови достатнього фінансування розробок прилад може бути готовим уже за півроку.

— Ми вирішили створити прилад, що відстежуватиме геопозицію та фізично важливі показники у кожного з солдатів, а на основі цих даних можна буде швидко приймати рішення про зміну дислокації військ, тактику ведення бою, а згодом робити аналіз тактичних помилок, — зазначив науковий керівник Бориса Ігор Богун.

Подробиці про принципи роботи приладу винахідник поки що тримає в таємниці, як і годиться в оборонному проекті. Розповідає, що веде дослідження й при цьому використовує знання в області медицини, географії, топографії, фізики, математики, логіки та військової справи. При цьому юнак стверджує, що проект буде обов’язково реалізований в Україні.

За матеріалами офіційного сайту Міністерства оборони України

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *