Усі 565 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, евакуйовані із Донецької та Луганської областей, забезпечені необхідним навчальним приладдям, одягом і взуттям для початку навчального року, повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики.

Зокрема, з Донецької області до інших регіонів України виїхали 28 дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ), у яких виховуються 215 дітей, і 66 прийомних сімей, у яких виховуються 165 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Всього – 380 дітей.

9 дитячих будинків сімейного типу та 21 прийомна сім’я вже повернулися до постійного місця проживання, де діти відвідуватимуть школи. Ще 3 донецькі прийомні родини планують повернутися додому до 1 вересня. Крім того, 4 ДБСТ і 6 прийомних сімей уже влаштували дітей у загальноосвітні навчальні заклади за новим місцем проживання, ще 18 прийомних родин і 12 дитячих будинків сімейного типу визначаються зі своїми намірами. Саме від їхнього рішення залежить місце навчання дітей.

З Луганщини до інших областей переїхали 18 дитячих будинків сімейного типу, що виховують 127 дітей, і 29 прийомних сімей, які опікуються 58 дітьми-сиротами і дітьми, позбавленими батьківського піклування. Всього – 185 дітей.

Станом на 19 серпня один ДБСТ і 4 прийомні сім’ї повернулися на постійні місця проживання, де діти продовжать навчання. Крім того, ще одна прийомна родина планує повернутися до початку нового навчального року. 5 дитячих будинків сімейного типу та 8 прийомних сімей вже влаштували свою малечу в загальноосвітні навчальні заклади за новим місцем проживання. При цьому 10 ДБСТ і 8 прийомних родин ще визначаються, де вони проживатимуть і, відповідно, де навчатимуться діти.

Також вивезено до інших регіонів 105 дітей із центрів соціально-психологічної реабілітації Донецької та Луганської областей. Усі вони навчатимуться в загальноосвітніх навчальних закладах за місцем свого перебування, відповідно до наказів Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту та Міністерства освіти і науки України.

Ще 23 дитини із закладів соціального захисту Донеччини та Луганщини були вивезені на оздоровлення до м. Бердянськ. 18 із них планується направити до центру соціально-психологічної реабілітації м. Краматорськ, де буде організоване їхнє навчання. Питання щодо навчання інших 5 дітей із Луганської області наразі вирішується шляхом їх зарахування до відповідних загальноосвітніх навчальних закладів за місцем тимчасового перебування.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу