В умовах завершення активної фази АТО держава має гарантувати безпеку всім учасникам навчально-виховного процесу – дітям, студентству, педагогам і батькам. І не лише на звільнених територіях, але й в усій Україні. На цьому наголосив віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич 21 серпня 2014 року під час проведення наради щодо готовності освітніх закладів країни до 2014-2015 навчального року. 

Віце-прем’єр-міністр привернув увагу представників профільних відомств до можливих провокацій і терористичних загроз, пов’язаних із великими скупченнями людей у дитсадках, школах і вишах із нагоди відзначення Дня знань і доручив посилити охорону в усіх без винятку навчальних закладах країни.

«Обласні держадміністрації спільно з МВС та СБУ мають у тижневий строк забезпечити створення спеціальних міжвідомчих комісій із посилення громадського порядку в місцях перебування дітей дошкільного віку, учнів і студентської молоді, а також оперативне інформування силових та інших структур у разі виникнення екстремістських та терористичних загроз», – наголосив Олександр Сич.

Ще учасники наради обговорили стан матеріально-технічної, кадрової та ресурсної готовності закладів освіти до початку нового навчального року, а також організації навчання дітей, переміщених разом із батьками із районів, де наразі тривають бойові дії. «Мінфіну спільно з Міносвіти та Мінсоцполітики треба невідкладно напрацювати гнучкий механізм перерахунку коштів, передбачених у бюджеті для навчання дітей, тимчасово переміщених із зони АТО, до інших навчальних закладів, де вони фактично навчатимуться», – наголосив урядовець.

«У нестандартних умовах, а ми живемо в умовах воєнного часу, треба шукати гнучкі й оперативні рішення. Ми маємо навчитися швидко реагувати на нові обставини та докласти всіх зусиль, аби цей навчальний рік розпочався безпечно в усій Україні і насамперед на Донбасі, де досі тривають воєнні дії», – резюмував Олександр Сич.

За інформацією Урядового порталу

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу