У Львові, на базі Військово-медичного клінічного центру Західного регіону відбулися урочистості з нагоди 23-ї річниці Незалежності України. Привітати захисників суверенітету, незалежності та територіальної цілісності держави, які отримали поранення й травми під час проведення антитерористичної операції на сході та перебувають на лікуванні в цій медичній установі, прибули начальник гарнізону — начальник Академії Сухопутних військ ім. гетьмана П. Сагайдачного генерал-лейтенант Павло Ткачук, тимчасовий виконувач обов’язків голови обласної державної адміністрації Андрій Турянський, голова обласної ради Петро Колодій. Про це повідомляє офіційний сайт Міністерства оборони України.

У короткому вітальному слові перед військовослужбовцями-учасниками АТО генерал-лейтенант Павло Ткачук зазначив, що пишається їхньою звитягою та мужністю.

— Ви без вагань, не шкодуючи власного життя та здоров’я, самовіддано стали на захист нашої Батьківщини. Ми повинні зробити все можливе, щоб ви якомога швидше одужали та повернулись до нормального життя і своїх бойових побратимів. Одне з наших головних завдань — постійна підтримка та турбота не лише про вас, а також — рідних і близьких тих Героїв, які ціною власного життя зупинили запал терористів та їхніх іноземних найманців, — наголосив він.

Після коротких вітальних промов гості також відвідали важкохворих пацієнтів, яких було нагороджено цінними подарунками — наручними годинниками. А представник однієї з провідних у країні та області банківських установ вручив військовослужбовцям, учасникам АТО, грошові премії та електронні книги. Пізніше на всіх пацієнтів ще чекала зустріч із відомими артистами Львівщини.

Загальногарнізонні заходи продовжилися на базі Академії Сухопутних військ ім. гетьмана П. Сагайдачного. Зокрема, для гостей міста та усіх охочих на стройовому плацу навчального закладу було розгорнуто експозицію бойової техніки та стрілецького озброєння в рамках Дня відкритих дверей.

Члени сімей військовослужбовців і мешканці міста Львова мали можливість оглянути навчально-матеріальну базу навчального закладу. Окрім цього, вони ознайомилися із виставкою новітніх зразків бронетанкової техніки та стрілецької зброї, артилерійських систем, обмундирування та екіпіровки.

У клубі вишу відбулося урочисте зібрання та концерт. Під час зборів голова Львівської обласної ради Петро Колодій і начальник Академії сухопутних військ генерал-лейтенант Павло Ткачук нагородили військовослужбовців, які брали участь в АТО, грамотами та цінними подарунками.

Також усі присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих під час бойових дій на сході нашої країни.

Серед загиблих вихованців Академії є і командир спецгрупи 8-го полку спецпризначення оперативного командування «Північ» Сухопутних військ ЗС України старший лейтенант Євгеній Зеленський, якому за мужність і героїзм, виявлені під час виконання військового обов’язку в умовах, пов’язаних із ризиком для життя, Указом Президента України присвоєно звання Героя України.

Святкові заходи продовжилися покладанням квітів до пам’ятників Тарасу Шевченку, В’ячеславу Чорноволу, Михайлу Грушевському, Степану Бандері, що в центральній частині міста. Окрім того, на території Личаківського кладовища міста Львова керівний склад гарнізону взяв участь у покладанні квітів до могил осіб, які загинули під час трагічних подій на Майдані Незалежності в місті Києві у 2014 році, а також військовослужбовців, загиблих під час проведення АТО.

Не залишилися осторонь свята і військовослужбовці Міжнародного центру миротворчості та безпеки, 184-го Навчального центру Академії сухопутних військ, а також мобілізовані військовослужбовці, які проходять вишкіл на базі цих структурних підрозділів військового вишу. Свої творчі здобутки для них продемонстрували військовий оркестр Академії, творчі колективи та виконавці міста Львова.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу