У рамках проекту Сьомої Рамкової Програми Нанотвінінг днями в Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулося відкриття ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Нанотехнології та наноматеріали» (NANO-2014), організаторами якої є Інститут Фізики Національної академії наук України спільно з Тартуським Університетом (Естонська Республіка), компанією European Profiles A.E. (Грецька Республіка), Туринським Університетом (Італійська Республіка), Університетом П’єра і Марії Кюрі (Французька Республіка) та ЛНУ імені Івана Франка. 

Понад 350 провідних науковців і спеціалістів із нанотехнологій з України, Польської Республіки, Федеративної Республіки Німеччина, Французької Республіки, Італійської Республіки, Сполученого Королівства, Республіки Австрії, Турецької Республіки, Ісламської Республіки Іран взяли участь в обговоренні актуальних проблем розвитку нанотехнологій у різних країнах світу та перспектив застосування їхнього досвіду в Україні.

Від імені організаторів конференції звернувся до присутніх директор Інституту фізики НАН України, віце-президент НАН України, координатор проекту Нанотвінінг, професор Леонід Яценко. Він відзначив значне зростання чисельності учасників, які у важкий для України час усе ж таки відважилися на участь у науковому обговоренні, а відтак представили всі регіони нашої держави, навіть ті, де зараз тривають бойові дії.

Професор Леонід Яценко наголосив на важливості залучення молоді до наукових досліджень у галузі нанотехнологій, зокрема зосередив увагу на ініціативі організації літніх шкіл, одна з яких відбулася нещодавно в м. Яремче.

Із вітальним словом звернувся до учасників пленарного засідання ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, професор Володимир Мельник: «Наш університет відкритий до наукового пошуку, до українських та іноземних дослідників, яких завжди радо зустрічає. Своєю участю в конференції ви надаєте особливу моральну підтримку нашій державі, яка зараз переживає нелегкі часи. Попри те, що наука завжди була індиферентною до політики, в нинішній час просто неможливо стояти осторонь політичних процесів».

Ректор наголосив, що «проведення ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Нанотехнології та наноматеріали» (NANO-2014) у Львівському національному університеті імені Івана Франка вкотре демонструє прагнення університету бути в комунікації з провідними вишами України та світу».

Зазначимо, що конференція триватиме до 30 серпня 2014 року і буде сфокусована на найновіших досягненнях у нанонауці та нанотехнологіях, а також стимулюватиме плідні дискусії між науковцями та дослідниками з країн світу. Програма конференції передбачає проведення пленарних і секційних засідань, представлення та огляд стендових доповідей.

Учасники наукового заходу обговорять проблемні питання за такими тематичними напрямами: мікроскопія нанооб’єктів, нанокомпозити та наноматеріали, наноструктуровані поверхні, нанооптика та нанофотоніка, наноплазмоніка.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу