Про таке, серед іншого, повідомлялось під час прес-конференції для крайових ЗМІ після засідання Вченої ради Ужгородського національного університету. Так, ректор УжНУ Володимир Смоланка, зокрема, зазначив, що, попри зменшення загальної кількості абітурієнтів, вступна кампанія цьогоріч пройшла успішно. Тож 1 вересня поріг УжНУ переступлять уже студентами 2507 першокурсників.

Цьогоріч у ВНЗ переважатимуть студенти зі Словаччини, Австрії, Польщі, Молдови та Румунії, якщо говорити про ближні країни. Із дальніх країн до Ужгорода прибули студенти з Індії та Непалу. Є й дівчина росіянка, яка візьме українське громадянство. Щодо найекзотичніших, то це група студентів з Індії та Непалу, які вступили на медичний факультет.

Ректор УжНУ Володимир Смоланка розповів, що індійці добре розмовляють англійською, хоча між собою спілкуються на хінді. «Їм тут дуже подобається. Хлопці і дівчата казали, що закликатимуть своїх друзів теж вчитися у нас», – зауважив Володимир Смоланка.

Він також розповів, що ці студенти переводяться на різні курси – по одному на кожен. Є серед них охочі вступити на клінічну ординатуру та нейрохірургію, а це для університету нечасте явище. «Всього ж очікуємо до 100 іноземних студентів», – наголосив ректор. Іноземні студенти навчатимуться на контрактній основі, відтак прогнозують і поповнення спецфонду, що вкрай важливо для вишу. Цього року в УжНУ уклали контрактів на загальну суму понад 21 мільйон 600 тисяч гривень. УжНУ здійснює нині підготовку фахівців за 43 напрямами. У структурі вишу є 22 факультети, а також Природничо-гуманітарний коледж. В УжНУ працюють 1238 науково-педагогічних працівників, серед яких 147 докторів наук, 605 кандидатів наук, 11 лауреатів державної премії у галузі науки і техніки, 2 члени-кореспонденти НАН України. Під час засідання Вченої ради Володимир Смоланка вручив атестати професорів і доцентів науковцям, які здобули звання цього року, а також привітав університетських ювілярів.

За матеріалами  karpatskijobjektiv.com

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу