На Рівненщині абітурієнти можуть подати документи до 5 вищих навчальних закладів та на 3 спеціальності в кожному з них.

Цього року прийом документів від абітурієнтів, які вступають до вищих навчальних закладів на основі документа про загальну середню освіту та сертифікатів УЦОЯО, триватиме до 31 липня. На спеціальності, де передбачено вступні випробування та творчий конкурс, прийом документів завершиться 21 липня.

Головний спеціаліст управління освіти та науки РОДА Майя Андрєєва розповіла, що в перші дні вступна кампанія у Рівненській області проходить у спокійному режимі.
«Скарг на роботу приймальних комісій ще не надходило. Люди здебільшого телефонують з організаційних питань, приміром, які документи необхідні для вступу в той чи інший навчальний заклад», — зауважила Майя Андрєєва.

Цьогоріч у більшості вищих навчальних закладів зріс обсяг державного замовлення як на денну, так і на заочну форми навчання.

«У кожному закладі на спеціальних стендах, розміщено інформацію про обсяги держзамовлення, — наголошує головний спеціаліст. — Приміром, у Рівненському державному гуманітарному університеті держзамовлення за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавр збільшено на 14,8 %  порівняно з минулим роком. Торік кількість державних місць становила 1 052, цьогоріч — 1 208.

У Національному університеті «Острозька академія» на 24 відсотки збільшено замовлення на магістрів, за рахунок зменшення держзамовлення за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліст. Якщо торік кількість магістрів за держзамовленням була 125 осіб, то в 2012 році — це 165 осіб. Держзамовлення за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавр зросло на 21%: в 2011 році — 215 осіб, зараз — 260.

У Національному університеті водного господарства та природокористування держзамовлення на бакалавра зросло на 2 %, на спеціалістів — на 9 %, на магістрів — на 1,3 %.
Окрім того, збільшилася кількість державних місць і в коледжах та технікумах Рівненської області.

«У технікумі технологій та дизайну НУВГП держзамовлення за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодший спеціаліст зросло на 7 %: у 2011 було 152 місця, тепер — 163. До того ж у цьому закладі відкрили нову спеціальність дизайн, — розповідає Майя Андрєєва. — У технічному коледжі НУВГП держзамовлення збільшилося на 10 %. Якщо у 2011 році кількість державних місць була 206, то зараз — 226. У Мирогощанському аграрному коледжі держзамовлення зросло на 20 %.

Списки абітурієнтів, рекомендованих до зарахування у вищі навчальні заклади, будуть вивішені 1 серпня не пізніше 12 години, другий список — 5 серпня, і третій список — 8 серпня.

Зарахування на денну форму навчання за державним замовленням відбудеться не пізніше 11 серпня.

 

За матеріалами прес-служби МОНмолодьспорту

 

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу