Дослідники з’ясували, що прискорює формування мовлення немовляти. Якщо батьки спілкуються з малюком і відповідають на його белькотання, це стимулює швидше переходити до складних звуків і формувати свою мову. Такими є висновки дослідників з Університетів Айови та Індіани (University of Iowa, Indiana University), США.

Дослідники поспостерігали за спілкуванням 12 матерів зі своїми 8-місячними немовлятами під час 30-хвилинних ігрових занять, що проходили двічі на місяць протягом 6 місяців. Вони відзначали, як жінки реагують на белькотання і агукання дітей, особливо якщо воно відбувається при зоровому контакті матері і дитини. Через місяць після закінчення дослідження вчені оцінили мовні успіхи малюків. Татусі в цьому дослідженні не брали участі, оскільки попередні роботи довели, що обоє батьків спілкуються зі своїм чадом із приблизно однаковою активністю.

Результати спостереження показали, що в тих батьків, які реагують і відповідають на кожне белькотання дитини і намагаються зрозуміти «мову», діти розвиваються швидше. У таких дітей швидше вдосконалюється вокалізація, тобто на зміну беззмістовному бурмотінню приходять усвідомлені звуки, склади, а потім слова. Через місяць після закінчення дослідження ці діти мали великий словниковий запас і активно жестикулювали. У матерів, які не підтримували спроби дитини спілкуватися і переводили увагу малюків на щось інше, діти демонстрували не такі прогресивні навички у формуванні мовлення та комунікації.

За матеріалами  www.svit24.net

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу