Цього року в НТУ “ХПІ” побільшало контрактників. Під час приймальної кампанії їх було зараховано 703 особи, що перевищує торішній показник на на 250 осіб. Особливою популярністю серед вступників, як завжди, користуються напрями комп’ютерних наук, а також економіка, менеджмент, філологія, психологія, соціологія. А останнім часом зріс також інтерес і до традиційних технічних напрямів.

На більшості спеціальностей були бюджетні місця, однак на спеціальностях переклад, прикладна лінгвістика, соціологія і психологія конкурс був навіть на контракт. На одне місце в середньому претендували 10 осіб. Зокрема, для перекладачів було виділено 50 місць, із яких 8 – бюджетних. А кількість поданих заяв перевищила 500.

Викладачі обіцяють, що звикнути до нового формату навчального процесу першокурсникам буде нескладно, оскільки болонська система передбачає активну роботу студентів на кожній лекції та семінарському занятті. З іншого боку, студенти, порівняно зі школярами, значно самостійніші і мають більше можливостей для реалізації своїх ідей.

І хоча вимоги до учнів у вузі суттєво вищі, традиційно протягом перших двох місяців викладачі загальноосвітніх дисциплін нагадують студентам шкільний матеріал, щоб вирівняти їхній загальний рівень підготовки. Адже навчатися в НТУ “ХПІ” приходять як після загальноосвітніх шкіл, так і гімназій, ліцеїв та коледжів. Такий підхід забезпечує більш високу успішність серед студентів, адже їхня базова підготовка може відрізнятися.

 Прес-служба НТУ “ХПІ”

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу