У міністерстві обговорили план заходів щодо підтримання й розвитку української освіти за кордоном на 2012-2015 роки.

На зібранні, крім працівників Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОНмолодьспорту, були представники науково-освітніх установ України, Російської Федерації, Придністров’я, а також Української всесвітньої координаційної ради (УВКР).

Під час наради члени УВКР запропонували обговорити проект Державної програми з розвитку освіти і науки за кордоном загалом. Цей документ актуальний, адже такі програми успішно реалізуються в Росії, Казахстані, Польщі та інших країнах. Саме тому в міністерстві погодилися з необхідністю розроблення та прийняття такої програми і в Україні.

На нараді обговорили проблему фінансування видатків з держбюджету «Міжнародної української школи», особливо видатків на відрядження для проведення семестрової та державної атестації, супроводження дистанційних курсів тощо. Крім того, учасники засідання запропонували провести Міжнародний конкурс «Найкращий учитель української мови в зарубіжжі» в рамках Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року», продовжити практику проведення конгресів «Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті», науково-методичних семінарів, літніх шкіл. Також пропонується ввести індивідуальну форму для школярів, які навчаються в українських школах за кордоном.

Обговорювалися також питання забезпечення українських шкіл зарубіжжя підручниками, проведення різнорівневих інтернет-олімпіад з предметів українознавчого циклу тощо. Окрім цього, розглянуто можливість спрощення процедури визнання документів про освіту, отриманих дітьми українських мігрантів за кордоном, та питання організації відпочинку й оздоровлення дітей закордонних українців у дитячих таборах.

Особливу увагу приділили вступу закордонних українців до вітчизняних ВНЗ. Планується виділяти квоти державних стипендій для отримання вищої освіти закордонними українцями, які мають загальну середню освіту, забезпечити їхню участь у конкурсі щодо зарахування на таких самих підставах, як і інших громадян України тощо.

Загалом на нараді розглянуто та обговорено план близько сорока реальних заходів, запропонованих Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України для розвитку українського шкільництва за кордоном. Крім вищезгаданих, порушено ще кілька важливих питань у цьому напрямі: створення офіційного представництва проекту «Освітнє середовище закордонних українських навчальних закладів», організацію комплексного он-лайн моніторингу освітніх потреб усіх закордонних українців-учасників навчального процесу, створення і впровадження системи сертифікації рівнів володіння українською мовою тощо.

За інформацією прес-служби МОНмолодьспорту

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *