Повернулася VI Міжнародна експедиція "Вирій-2014" - dsc 0743 small“Вирій” – це міжнародний науково-пошуковий та освітній табір-експедиція, створений кілька років тому. Його основним завданням є проведення комплексу заходів із відновлення та збереження пам’яток матеріальної культури та знайомство з етнічними українськими землями поза межами сучасної території України.

 Починаючи з 2008 року, подорожі у минуле стали щорічними і відбуваються влітку у форматі стаціонарного табору та краєзнавчих мандрівок. Останнім часом мандрівників в історичне минуле нашого народу — а це студенти та викладачі кафедри реставрації архітектурної та мистецької спадщини Національного університету “Львівська політехніка” – дієво підтримують Львівська мерія та облдержадміністрація. Відтак у межах «Вирію», зокрема, відновлено українські цвинтарі в селах Жуків, Подемщина та Князі на території Польщі.

Формат цьогорічної експедиції дещо відрізнявся від попередніх. Перший тиждень табору традиційно відбувався на

Повернулася VI Міжнародна експедиція "Вирій-2014" - map vyriy 2014

території Закерзоння (Польща). Викладачі зі студентами та волонтерами працювали на кількох українських цвинтарях польсько-українського прикордоння. За цей час була проведена інвентаризація та паспортизація надгробків, реставрація окремих сакрально-меморіальних об’єктів. До речі, другий етап реставраційної роботи на цих цвинтарях буде проведено восени цього року під керівництвом доцента кафедри реставрації архітектурної та мистецької спадщини Олени Стасюк.

У подальших планах “Вирію” — провести  завершальні роботи на об’єктах у селах Подемщина, Жуків і Князі (тепер Любича Князі). В останніх двох буде встановлено тримовні інформаційні таблиці та вказівники.

Далі маршрут “Вирію-2014” проліг  українськими селами за кордоном України. Окрім традиційних Закерзоння та Пряшівщини, які щороку відвідує експедиція, цього разу учасники експедиції вперше відвідали етнічні українські терени Північної Румунії – Мармарощину та Південну Буковину, де компактно проживає автохтонне українське населення.

 Прес-служба Національного університету “Львівська політехніка”

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *