Участь неповнолітніх у бойових діях зі зброєю в руках, або Як захистити дітей від війни? - rtcvvНіхто не може сьогодні назвати хоч би приблизну кількість дітей, які перебувають в зоні АТО і наражаються на небезпеку. Про це заявила Аксана Філіпішина, представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності, під час проведення круглого столу «Захист прав дітей, які опинилися в зоні АТО», організованого Всеукраїнською фундацією «Захист прав дітей» за підтримки Офісу Омбудсмана та Уряду Королівства Нідерланди.

За її словами, це стосується всіх дітей незалежно від їхнього статусу: чи то є діти з батьками, чи діти, які перебувають у дитячих закладах. За орієнтовною інформацією, лише в дитячих закладах Донецької та Луганської областей перебувають нині понад 200 дітей, життю і здоров’ю яких загрожує небезпека.

Як відзначила Аксана Філіпішина, особливе занепокоєння викликають факти участі неповнолітніх дітей безпосередньо в бойових діях зі зброєю в руках. Зважаючи на те, що Україна є членом Конвенції ООН про права дитини і підписала Факультативний протокол щодо заборони участі дітей у збройних конфліктах, Уповноважений з прав людини направила до керівництва АТО відповідні роз’яснення. Валерія Лутковська запропонувала також провести у підрозділах Збройних сил України, Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії та добровольчих формуваннях інструктаж щодо норм законодавства про недопущення неповнолітніх у бойових діях, інакше у разі виявлення таких фактів Україну очікують серйозні міжнародні санкції.

Виступаючи перед учасниками круглого столу, голова представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джованна Барберіс визначила одним із пріоритетів спільні скоординовані дії органів державної влади, громадських організацій і міжнародних інституцій щодо проведення постійного моніторингу дотримання прав дитини, особливо на окупованій території АР Крим та на сході України.

«Набагато легше відгородити дітей від війни, ніж війну – від дітей», – зауважила під час проведення круглого столу перший секретар Посольства Королівства Нідерланди в Україні Марисія Пехачек. Саме тому Нідерланди активно співпрацюють з Україною у справі захисту прав дитини, насамперед у сфері освіти та охорони здоров’я.

Голова Всеукраїнської фундації «Захист прав дітей» Євгенія Павлова зробила ситуативний аналіз щодо дітей, які опинилися в зоні АТО, а також презентувала проект «Захист прав дітей – учасників збройного конфлікту в Україні», що фінансується Урядом Королівства Нідерланди.

Кінцевими результатами реалізації проекту є вироблення рекомендацій щодо внесення змін до чинного законодавства та розробка державної стратегії, спрямованої на захист прав дітей-учасників збройних конфліктів.

За матеріалами ombudsman.gov.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *