11 – 13 вересня в Ужгороді відбудеться XVІ Міжнародний фестиваль телерадіопрограм для національних меншин «Мій рідний край», засновником якого є Держкомтелерадіо.

Його учасниками стануть Україна, Румунія, Словаччина, Угорщина, Чорногорія, Сербія, Австрія, Швеція. Для конкурсного перегляду вже представлено 54 телевізійні роботи та 33 радіопрограми. Головна ідея фестивалю – показ життя національних меншин, розмаїття їхніх культур, побуту, відродження та збагачення духовної спадщини, традицій.

Цього року телевізійне журі очолюють двоє співголів – відповідальний за закордонні зв’язки державного Фонду з підтримки ЗМІ Янош Гаваші (Будапешт, Угорщина) та засновник і шеф-редактор інтернет-видання «Телекритика», лауреат премії імені Герда Буцеріуса «Вільна преса Східної Європи» Наталія Лігачова (Київ, Україна).

У програмі фестивалю, крім конкурсного перегляду програм, заплановано професійні дискусії. Ефір телеканалу Закарпатської ОДТРК «Тиса-1» поповниться двома «Відкритими студіями». Тема першої – «Українці за кордоном», другої – «Суспільне телебачення в Україні».

Окрасою фестивалю стануть численні майстер-класи, які цього року забезпечить солідний «десант» спеціалістів, що представляють головні телеканали Угорщини. Це буде і навчання мовних аспектів, режисура, операторська майстерність, тема One man (універсальність однієї людини, яка робить увесь ефір в одній особі) та інше. Участь у майстер-класах візьмуть журналісти Ужгорода, Мукачевого, Хуста, Берегова, Виноградова, інших міст Закарпаття, студенти, а також ті, хто цікавиться телебаченням та радіомовленням.

Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *