Впровадження Закону «Про вищу освіту» – доволі складний процес, – наголосив міністр освіти і науки Сергій Квіт під час брифінгу в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка 6 вересня. Адже в законі є багато норм, нових структур, яких в Україні до цього часу не було.

Зокрема, міністр нагадав, що з 6 вересня набуває чинності Закон «Про вищу освіту», тому саме цього дня відбулася робоча зустріч з керівниками вищих навчальних закладів, де були присутні прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, голова парламентського Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України Лілія Гриневич, представники Міністерства освіти і науки.

Тому, за словами Сергія Квіта, на нараді був презентований сайт, присвячений імплементації нового закону. «Ми дбаємо про те, щоб були стандарти в розумінні нового Закону «Про вищу освіту» і про співпрацю навчальних закладів з імплементації цього закону», – наголосив міністр.

Сергій Квіт повідомив, що сайт сприятиме спільній роботі вищих навчальних закладів над імплементацією закону: «На сайті зможуть зареєструватися всі університети, там відбуватимуться обговорення, туди можна вносити нові документи, які продукуватимуться вищими навчальними закладами, адже цим законом упроваджується автономія університетів».

Лілія Гриневич зазначила, що на робочій зустрічі були заслухані пропозиції учасників. Зокрема прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк вніс важливу пропозицію про створення єдиного стипендіального фонду. «Ця ідея єдиного стипендіального фонду країни, куди аплікують студенти, і за відповідними критеріями та нормами отримують стипендію, дуже важлива», – пояснила Лілія Гриневич.

За словами голови Комітету, цей фонд матиме наглядову раду, завдання якої – зупинити зловживання в університетах.

Лілія Гриневич також наголосила на важливості реформи вищої освіти та нагадала про відповідальність вищих навчальних закладів: «З одного боку, розширюються автономні права університетів, з іншого – зростає підзвітність. Університети вже з моменту впровадження цього закону повинні на власних сайтах оприлюднити свої бюджети. Прозорість і підзвітність – це важливі частини автономії».

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу