Бджолиний мед ефективніший за антибіотики, - вчені - sdfsdfУчені заявили, що бджолиний мед ефективніший за антибіотики.

У бджолиному меді виявлено речовини, що забезпечують його бактерицидні властивості, повідомляють ЗМІ з посиланням на дослідження Лундського університету. З’ясувалося, що це унікальна група з 13 молочнокислих бактерій, що потрапляють у мед із черевця бджіл.

Дослідники випробували бактерії на кількох небезпечних патогенних організмах: одному з видів золотистого стафілокока, синьогнійній паличці, а також на стійкому до ванкоміцину ентерококу. Всі ці мікроби були знищені сполуками, які виділяли молочнокислі мікроорганізми. Після лабораторних дослідів вчені вирішили перевірити дію бактерій, змастивши свіжим медом незагойні рани десяти коней, тоді як їхні власники безуспішно намагалися використовувати для лікування тварин різні препарати. У результаті всі виразки в тварин загоїлись.

Біологи вважають, що секрет ефективності меду полягає в широкому спектрі активних речовин, що містяться в ньому. «Антибіотики зазвичай мають тільки одну таку речовину, ефективну проти вузького спектра мікробів. А при використанні 13 молочнокислих бактерій можна підібрати необхідні антимікробні сполуки залежно від загрози», – стверджує один з авторів дослідження, професор медичної мікробіології в Лундському університеті Тобіас Олофссон.

За його словами, багато мільйонів років саме ці бактерії захищають бджіл і їхній мед від шкідливих мікроорганізмів. Однак, додає Олофссон, у магазинному меді живих бактерій немає, що дуже послаблює його антимікробні властивості.

За матеріалами svit24.net

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *