У рамках імплементації нового Закону «Про вищу освіту» представники студентського активу Дніпропетровської області створять положення про гуртожитки та розроблять схему фінансування діяльності студентського самоврядування у вищих навчальних закладах.

Рішення про спільну роботу прийняли під час публічних лекцій-роз’яснень. Свої напрацювання активісти передадуть до Міністерства освіти і науки. Про це повідомили в департаменті освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

За підсумками циклу публічних презентацій нового Закону України «Про вищу освіту» питання студентських гуртожитків і фінансування діяльності студентського самоврядування стали одними з найактуальніших. Схеми необхідних механізмів студенти розроблятимуть самостійно.

Попередній варіант положення про студентські гуртожитки має бути представлений уже в жовтні 2014 року. Планується, що до відкритого діалогу з цього питання долучаться представники усіх ВНЗ Дніпропетровщини.

Власне бачення нового Закону презентують також і викладачі. Пакет пропозицій педагоги розроблятимуть з урахуванням специфіки вишів і різних напрямів підготовки. Зокрема, йдеться про прописану в законі можливість обирати 25 % варіативних предметів.

Окрім того, у ВНЗ працюватимуть над новими системами нарахувань стипендій. Опікуватимуться також необхідністю реєстрації студентського самоврядування як громадських організацій.

За інформацією департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу