11-12 вересня 2014 року завідувачі кабінетів виховної роботи, керівники психологічної служби та науково-педагогічні працівники з різних регіонів України взяли участь у Міжнародній конференції «Скорочення попиту на наркотики – обнадійлива перспектива оздоровлення людського життя», яку в місті Києві організувала Державна служба України з контролю за наркотиками за участю Міністерства освіти і науки України та за підтримки Управління наркотиків та злочинності ООН, Групи Помпіду Ради Європи.

Під час конференції розглядали питання реалізації політики в галузі скорочення попиту на наркотики, узагальнення накопиченого досвіду та визначення наявних проблем у цій сфері та шляхів їх вирішення на основі досягнень сучасної науки і передової практики.

Учасники конференції обговорили сучасні науково обґрунтовані підходи з профілактики вживання наркотиків, лікування та реабілітації наркозалежних, попередження негативних медико-соціальних наслідків зловживання наркотиками.

Довідково:

За останніми статистичними даними в Україні:

– загальна кількість зареєстрованих наркоспоживачів становить 150 тисяч осіб, що на 20 тис. менше, ніж у 2009 році;

– протягом останніх років відзначається зменшення кількості злочинів, пов’язаних із наркотиками (з 15,9% у 2007 році до 9% – у 2012 р.);

– за цей же період зменшилась кількість осіб, яким вперше встановлено діагноз психічних розладів, пов’язаних із вживанням наркотиків (2012 р. – 16 984 особи). Відбувається повільне зниження кількості осіб, які вживали опіоїди і вперше звернулися по медичну допомогу.

Водночас триває зростання захворювань, обумовлених залежністю від каннабіноїдів, від кількох наркотиків та інших психоактивних речовин, відзначається зростання кількості споживачів синтетичних наркотиків.

Спостерігається тенденція до зниження постановки першого діагнозу наркозалежності в групі 18-35 років і збільшення – в групі 36-50 років, що свідчить про старіння опіатного нарковживання. Також стурбованість викликає зростання полінаркоманії, практика якої збільшилась протягом останнього періоду до 44,5 %.

Зазначені тенденції обумовлені комплексом певних чинників. Серед об’єктивних причин – поява на ринку України нових комбінованих препаратів психоактивної дії, так званих дизайнерських наркотиків, які раніше не були предметом зловживань, що становить певні труднощі у виявленні та своєчасному взятті їх під контроль; зміни в демографічній ситуації: скорочення населення країни, так звана демографічна яма, що виникла в результаті зниження народжуваності в 1990-х роках, і як наслідок – старіння осіб, носіїв опіоїдної наркоманії; загострення соціально-економічних проблем через світову кризу та внутрішньополітичні процеси.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу