20 вересня в м. Любліні (Республіка Польща) відбулася зустріч делегації Волинської обласної державної адміністрації на чолі з головою ОДА Володимиром Гунчиком із головою уряду Люблінського воєводства Войцехом Вільком, у якій також узяв участь ректор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Ігор Коцан.

Під час зустрічі обговорювали питання співпраці волинського і люблінського бізнесу, польських і українських ВНЗ тощо.

В обговоренні питань налагодження співробітництва між університетами Любліна та СНУ імені Лесі Українки взяли участь голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик, начальник управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції ОДА Андрій Ломага, воєвода Войцех Вільк, Генеральний консул України в м. Любліні Іван Грицак, ректор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Ігор Коцан, начальник відділу міжнародних зв’язків Лесиного вишу Ігор Чуліпа, ректор Університету Марії Кюрі-Склодовської Станіслав Міхаловскі, проректор з промоції та міжнародних зв’язків Люблінського католицького університету імені Яна Павла ІІ Урсула Папроцька-Пьотровська, ректор Вищої школи економіки та інновацій в м. Любліні Мірослав Ярош та канцлер Вищої школи підприємництва й адміністрації в м. Любліні Барбара Зуроєвська.

Під час зустрічі було розглянуто проблеми перетину кордону науковими працівниками вишів і студентами; адаптації українських студентів, які навчаються в Любліні, в польському суспільстві тощо. Крім того, обговорено питання створення Бюро європейських проектів, основна мета якого – залучення коштів грантових програм ЄС, а також функціонування програми «Подвійний диплом». Як приклад було наведено досвід співпраці СНУ імені Лесі Українки та Вищої школи економіки та інновацій у м. Любліні за цією програмою. Так, цьогоріч дев’ятеро студентів інституту економіки та менеджменту Лесиного вишу паралельно отримали європейський диплом магістра зі спеціальності «Економіка підприємництва».

За результатами роботи волинської делегації та польських колег відбулася прес-конференція голови ОДА Володимира Гунчика та воєводи Войцеха Вілька, під час якої, зважаючи на прийняття нового Закону України «Про вищу освіту», було продовжено угоди про співпрацю між СНУ імені Лесі Українки та Університетом Марії Кюрі-Склодовської, Люблінським католицьким університетом імені Яна Павла ІІ.

За інформацією Інформаційно-видавничого центру Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу