У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка провідні науковці, представники бізнесу й органів влади, громадські активісти, ІТ-експерти, студенти і школярі ділилися досвідом використання новітніх технологій, інновацій і соціальних медіа задля розвитку та прогресу людства.

Цьогорічний саміт «У світі якого типу я хочу жити у 2030 році?» є частиною глобального форуму «Social Good Summit» від Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН).

Активними учасниками заходу стали представники Малої академії наук України. Зокрема, випускник МАН, а нині студент І курсу Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» Микола Капленко світ 2030 року бачить екологічно чистим. Для реалізації такої мрії він розробив установку «Китовий вус», що очищає воду від нафтопродуктів і дає можливість зменшити забруднення природних водойм промисловими стічними водами.

Десятикласник із Києва і учень МАН Нікіта Гордієнко разом із друзями склав карту забруднення столиці, використавши лише сенсор і смартфон. Такі вимірювання дадуть змогу моніторити забруднення будь-якої місцевості й, відповідно, впливати на владу для вирішення цієї проблеми.

Не менш цікавий проект «Інвалідний візок-всюдихід» презентував першокурсник НТУУ «КПІ», колишній МАНівець Олександр Козлов. За допомогою програмного забезпечення винахідник разом з однодумцями планує доповнити візок системою управління та маневрування.

Під час саміту заступник міністра освіти і науки України Максим Стріха зазначив, що, на жаль, в Україні бізнес не зовсім усвідомлює можливості нових потужних розробок.

Тому в рамках форуму відбулася презентація спільнокошт-платформи «Велика ідея». Завдяки їй винахідники можуть реалізовувати власні проекти, розраховуючи на матеріальну підтримку друзів, колег і товариств. Тільки проект, який зібрав 100 % потрібного бюджету до завершення відповідного терміну, отримає кошти на його втілення. В іншому випадку всі кошти повертають благодійникам.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу