Кабінет Міністрів вніс зміни до Порядку залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану. Про це повідомила міністр соціальної політики Людмила Денісова, передає прес-служба Камбіну.

За словами міністра, чинний Порядок був затверджений 2011 року. Відтепер у Порядку визначено термін “трудова повинність”, який означає, що громадян залучатимуть до примусового виконання робіт оборонного характеру, а також до ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру в період мобілізації та воєнного часу без обов’язкової згоди.

До переліку суспільно корисних робіт, які виконуються в умовах воєнного часу, додано види, що спрямовані на забезпечення обороноздатності держави (зокрема ремонтно-відновлювальні роботи, що проводяться на державних кордонах, аеродромах, фортифікаційних спорудах).

Також охоплено інші роботи, пов’язані з ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, що виникли в період дії воєнного стану (розбір завалів, доріг тощо, а також виконання робіт, пов’язаних із забезпеченням потреб Збройних сил та інших військових формувань).

До суспільно корисних робіт залучають працездатних осіб, зокрема осіб, які не підлягають призову на військову службу, які за віком і станом здоров’я не мають обмежень до роботи в умовах воєнного стану (крім працездатних осіб, що залучені до роботи в оборонній сфері та сфері забезпечення життєдіяльності населення і заброньовані за підприємствами на період мобілізації та воєнного часу з метою виконання робіт, що мають оборонний характер), а саме:

– безробітні й інші незайняті особи;

– працівники функціонуючих в умовах воєнного стану підприємств, які не залучені до виконання мобілізаційних завдань (замовлень) і не зараховані до складу позаштатних (невоєнізованих) формувань цивільного захисту, – в порядку переведення таких працівників у кількості, що не призведе до повної зупинки виробництва;

– особи, зайняті в особистому селянському господарстві;

– студенти вищих, учні та слухачі професійно-технічних навчальних закладів;

– особи, які забезпечують себе роботою самостійно.

Із кожною із зазначених категорій осіб укладається строковий трудовий договір.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу