Учора в Київському університеті імені Бориса Грінченка відбулась презентація міжнародного проекту «Пам’ять Майдану», організатором якого стала кафедра реклами та зв’язків із громадськістю університету.

Співорганізаторами проекту виступили Фонд збереження пам’яті Майдану, Український інститут національної пам’яті (Україна), Київський університет імені Бориса Грінченка (Україна), Бременський університет (Німеччина), Каунаський університет імені Вітаутаса Великого (Литва), Державний університет імені Іллі Чавчавадзе (Тбілісі).

У презентації взяли участь Роберт Ван Ворен (Нідерланди), професор Каунаського Університету ім. Вітаутаса Великого та Державного університету ім. Іллі Чавчавадзе (Тбілісі), постійний представник України з гуманітарних питань у країнах Бенілюксу (1994-1997 рр.); Семен Глузман (Україна), правозахисник, лікар, президент Асоціації психіатрів України; Мрідула Гош (Індія), громадський діяч, журналіст; Нахманович Віталій (Україна), історик, провідний науковий співробітник Музею історії Києва; Наталія Машталер (Україна), режисер, кінодокументаліст; Володимир В’ятрович (Україна), директор Інституту національної пам’яті; Маряна Ангелова (Україна), завідувач Навчально-методичного центру тележурналістики Київського університету імені Бориса Грінченка; студентка 3 курсу кафедри реклами та зв’язків з громадськістю Яна Галака.

Роберт Ван Ворен у своєму виступі розповів про «Фонд збереження історії Майдану», його діяльність та завдання: «Фонд збереження пам’яті Майдану був створений в Україні незабаром після останніх боїв на Майдані в Києві в лютому 2014 року. Ми збирали усні історії та проводили інтерв’ю з тими, хто бився на Майдані, а також іншими учасниками, щоб зберегти пам’ять про те, що трапилося, для майбутніх поколінь. Перед Фондом стоїть кілька основних цілей – це напрацювання, збір і збереження записів усних історій; створення умов для того, щоб колекція усних історій була доступна для дослідників та інших зацікавлених осіб, а також створення умов для збереження копії архіву за межами України як заходів для гарантування безпеки; зробити свій внесок у колективну пам’ять про національне повстання в Україні в 2013-2014 рр., зокрема надавати підтримку встановленню пам’ятників і меморіалів на честь загиблих на Майдані.»

Гош Мрідула відзначила, що Майдан – це боротьба двох ліній: тоталітаризму та індивідуальної свободи. Його будуть досліджувати в усьому світі. Розуміння «свободи» для багатьох у світі змінилось, і великий внесок для цього зробила Україна.

Модератор заходу Семен Глузман наголосив, що у нас, українців, є фермент спротиву й велика кількість людей з чіткою позицією і твердим «ні». Саме це дає нам сили для боротьби та впевненість у перемозі.

Мар’яна Ангелова у своєму виступі розповіла про внесок Університету в збереження історії Майдану. Такі проекти, як «Дух Майдану», «Майданографія», «Жінки Майдану»  – це тільки початок тієї неосяжної і надзвичайно важливої праці, яку належить виконати справжнім патріотам для збереження «Майдану» наступним поколінням.

Студентка кафедри реклами та зв’язків із громадськістю Яна Галака представила творчий проект «Воля живе боротьбою…» в якому дух Майдану виражено в малюнках і поезії.

Наприкінці заходу всі присутні переглянули відеозаписи інтерв’ю з учасниками та очевидцями Майдану, зроблені Українським інститутом національної пам’яті, кінодокументалістом Наталією Машталер та Фондом збереження пам’яті Майдану, які вже в найближчому майбутньому стануть основою для створення віртуального музею Евромайдану.

 Прес-центр КУ імені Бориса Грінченка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу