Про це йдеться в листі МОН від 26.09.2014 №  1/9-493. 

Згідно з Положенням про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 року № 571, конкурс проводиться для учнів 5 – 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, зокрема ліцеїстів військових ліцеїв, у чотири етапи (з жовтня по березень), для учнів професійно-технічних навчальних закладів, студентів і курсантів вищих навчальних закладів I-IV рівня акредитації усіх форм власності – в три етапи (з листопада по березень).

Урочистості з нагоди початку V Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка відбудуться 9 жовтня 2014 року в м. Луцьк. МОН пропонує цього дня провести відкриття Конкурсу в усіх навчальних закладах України.

Завдання для першого етапу конкурсу готують навчальні заклади, в яких він проходить, для другого та третього етапу – інститути післядипломної педагогічної освіти.

Звертаємо увагу, що розробники зобов’язані підготувати завдання для кожної категорії учасників конкурсу за віком і напрямом навчання (гуманітарний і негуманітарний) і забезпечити їх конфіденційність до моменту оприлюднення.

Творчі роботи можуть передбачати теми, пов’язані, зокрема, з культурою, мораллю, духовними цінностями українського народу, що сприяють об’єднанню, формують почуття патріотизму, оптимізму й віри в щасливе майбуття Української держави, про яку мріяв і писав у своїх творах Тарас Шевченко.

Також слід передбачити утворення оргкомітетів, журі та розроблення критеріїв оцінювання творчих робіт. Критерії мають охоплювати специфіку, складність, обсяг творчої роботи, володіння художнім словом, мовно-літературну підготовленість конкурсантів.

Відповідно до Закону України «Про засади державної мовної політики» роботи можна виконувати українською мовою як державною, а також регіональними мовами або мовами національних меншин, представленими в Україні.

Переможці конкурсу за результатами кожного його етапу, крім фінального, визначаються в кількості 30 % від загальної кількості учасників відповідного етапу змагань.

Рекомендуємо дати проведення кожного етапу конкурсу, крім фінального,  визначати самостійно.

Додаткову інформацію щодо проведення конкурсу можна отримати за телефоном (044) 248-18-13 – відділ по роботі з обдарованою молоддю та проведенню масових заходів Інституту  інноваційних технологій і змісту освіти.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу