До редакції Освітнього порталу «Педагогічна преса» звернулися вчителі Донецька, які нині опинились у складній ситуації, з проханням дати пояснення щодо початку навчального року, збереження педагогічного стажу тощо. Витяги з листа подаємо мовою оригіналу:

«До наших шкіл надходять розпорядження і з Міністерства України, і з «міністерства» так званої «ДНР». Часто школи не розуміють, чий наказ надійшов і адміністрація виконує всі накази. (…) Останній наказ надійшов про початок навчань дітей з 1 жовтня. Збирають вчителів, які виїхали з зони АТО, та учнів, щоб посадити їх в класи, більшість з яких зруйновані. Ми, звичайні вчителі, не розуміємо, чий це наказ. Чи могла Україна його дати, коли у нас в Донецьку ще стріляють (хоч перемир’я), або це наказ знов таки «ДНР», яких не цікавлять життя та безпека учнів? (…)

Просимо Вас відповісти нам, чи був наказ Міністерства України про те, що у зоні АТО з 1 жовтня учні сідають за парти? Якщо «ДНР» звільнить учителя за відмову працювати, чи це звільнення буде дійсним? Що буде з педагогічним стажем? Що ви порадите робити звичайним вчителям, які не бажають працювати на терористичні організації?»

«Педагогічна преса» звернулась із цими запитаннями до директора Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Юрія Кононенка, який прокоментував ситуацію телефоном.

Наказу щодо початку навчального року 1 жовтня Міністерство освіти і науки України не видавало. Крім того, Юрій Кононенко наголосив, що навчальний процес може відбуватись лише за умови повної безпеки для життя і здоров’я школярів та вчителів.

Зрозуміло, що педагогічні працівники, які виїхали з районів проведення АТО або залишаються у зонах бойових дій, але через небезпеку не виходять на роботу, не можуть бути звільнені як прогульники, – повідомив директор Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти, посилаючись на листи Мінсоцполітики і Міносвіти (подаємо нижче. – Ред.). І додав, що і стаж, і зарплати за такими працівниками зберігаються. Отже, не треба, ризикуючи життям, виходити на роботу або повертатись туди, де безчинствують російські бойовики, варто почекати нормалізації ситуації.

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Від  08.09.2014     № 1/11-14372

 

Департаменти освіти і науки Донецької та

Луганської обласних держаних адміністрацій

 

Про збереження місця роботи

педагогічних працівників

 

На додаток до листа Міністерства соціальної політики України від 08.07.2014 № 7302/3/14-14/13 «Про збереження місця роботи працівників, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції або залишаються у таких районах» інформуємо.

Трудові договори, укладені на невизначений строк, а також строкові трудові договори до закінчення строку його чинності не можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом з педагогічними працівниками, які виїхали з районів проведення антитерористичної операції, або з тими, які залишаються у таких районах під час проведення антитерористичної операції і не мають змоги виходити на роботу у зв’язку з небезпекою для життя та здоров’я.

Міністерство звертає увагу керівників місцевих органів управління освітою та керівників навчальних закладів на необхідності збереження робочих місць та посад за працівниками, які не виходять на роботу в районах проведення антитерористичної операції. Відсутність на робочому місці в такому випадку є поважною причиною і не підпадає під дію пункту четвертого частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України, тобто не є прогулом.

Просимо вжити всіх можливих заходів щодо недопущення звільнення з роботи педагогічних працівників навчальних закладів, що знаходяться в районах проведення антитерористичної операції. 

Заступник міністра

Павло Полянський

 

 

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНО? ПОЛІТИКИ УКРА?НИ

ЛИСТ

від 08.07.2014 р.   № 7302/3/14-14/13

Про збереження місця роботи працівників,

які переміщуються з районів проведення

антитерористичної операції або залишаються у таких районах

З метою недопущення звільнення власником або уповноваженим ним органом підприємства, установи, організації громадян, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції або залишаються у таких районах, Мiнсоцполiтики звертає увагу на наступне.

Працівники, які не виходять на роботу у зв?язку з переміщенням із районів проведення антитерористичної операції, або тi, якi залишаються у таких районах пiд час проведення антитерористичної операцi? i не мають змоги виходити на роботу у зв?язку з небезпекою для життя та здоров?я, не можуть бути звільнені за пунктом 4 частини першо? статтi 40 Кодексу законiв про працю Укра?ни на пiдставi «прогул».

Зазначене обумовлено необхiднiстю збереження життя i здоров?я таких працiвникiв та ?х сімей i вважа?ться як вiдсутнiсть на роботi з поважних причин. У такому випадку за працiвниками зберiгаються робоче мiсце та посади.

Разом з тим пропону?мо рекомендувати роботодавцям за необхiдностi надавати працiвникам на ?х прохання оплачувані відпустки, відпустки без збереження заробітної плати, що надаються працівникам в обов?язковому порядку, та відпустки без збереження заробітної плати, якi надаються за угодою сторiн у порядку, визначеному законодавством.

Мiнiстр

Л. Денiсова

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

2 коментар до “Навчальний процес може відбуватись лише за умови повної безпеки для життя і здоров'я школярів та вчителів, – МОН”
  1. Велике спасибі освітньому порталу за висвітлення такої важливої проблеми, бо в Донецьку на ці питання не дають відповідей, також навіть спекулюють та шантажують інформацією. Дякуємо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *