На базі міліцейського спецпідрозділу «Богдан» ініційоване проведення оперативних курсів військово-патріотичної підготовки для учнів старших класів, повідомляє сайт МВС.

— Особливо приємно, що і самі школярі, і викладачі зацікавились нашим проектом, і сьогодні вже не тільки ми шукаємо охочих відвідати наш курс, а й до нас надходять заявки з різних шкіл. Плануємо привозити на заняття до обласного центру також і учнів сільських шкіл, тож будемо щиро раді співпраці, — наголосив начальник УМВС України в Хмельницькій області Олександр Розізнаний. 

І справді,  школи вже вишикувались у чергу на організовані правоохоронцями курси, адже, як зазначає викладач предмета «Захист Вітчизни» НВО № 5 м. Хмельницького Валентин Бігус, більшість матеріалу доводиться вивчати тільки теоретично, адже в школах немає відповідних зразків зброї та спецзасобів, щоб продемонструвати дітям, що є на озброєнні в силових підрозділах нашої держави. 

А на організованому працівниками міліції інтерактивному уроці старшокласники за 1,5 години змогли побачити те, про що «на пальцях» довелося б розповідати дуже довго. Бійці міліцейських спецпідрозділів продемонстрували юним гостям, як загартовуються сила, кмітливість і витривалість під час долання смуги перешкод, занять із рукопашного бою, стрільби тощо. Також діти змогли ознайомитися з широкою експозицією зброї та спецзасобів, що є на озброєнні в правоохоронців. 

І, що дуже важливо, діти поспілкувалися зі справжніми захисниками Вітчизни, адже всі працівники міліції, які проводили екскурсію, вже побували в зоні проведення антитерористичної операції. 

Старшокласники із захопленням пробували свої сили на смузі перешкод, наввипередки приміряли бронежилети, змагалися в розбиранні та складанні пістолетів, і вишикувалась ціла черга, щоб випробувати свої сили у стрільбі зі страйкбольної зброї.  

Під час екскурсії дітям постійно наголошували, що зброя в руках — це насамперед величезна відповідальність, а не перевага над іншими. Але, на щастя, більшість із них і самі це розуміють. Так, одинадцятикласниця СЗОШ № 15 м. Хмельницького Марина Ткач зізналася, що їй навіть трохи моторошно від того, що вже завтра ці хлопці, які так цікаво і безтурботно проводять екскурсію, вирушать у зону АТО і з цією ж зброєю боронитимуть цілісність і недоторканість нашої держави. 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу