Попри прогрес у створенні систем раннього попередження землетрусів, все ще дуже важко відчути поштовхи до їх початку. Але пристрій, створений студентами індійського міста Ченнаї, може допомогти передбачити землетрус.

Кінцева мета студентського проекту: побудувати та запустити в 2015 році супутник для перевірки теорії й допомогти передбачити руйнівні землетруси, вивчаючи радіаційні пояси Землі.

Ініціатива створення наносупутника почалася в січні 2010 року в Індійському технологічному інституті.

Супутник, названий IITMSAT, важить менше 15 кілограмів. Студенти планують наступного року вивести його на орбіту Землі на висоті 600-800 кілометрів.

«Ми спеціально намагаємося виміряти потоки частинок із внутрішнього радіаційного поясу Ван Аллена і співвіднести ці дані з іншими явищами, такими як сейсмічні події, сонячні спалахи та грози», – розповідає керівник проекту Акшай Гулаті (Akshay Gulati), один із студентів проекту.

При цьому Гулаті каже, що супутник повинен перевірити теорію, ще не прийняту науковим співтовариством, –  чи можна передбачити землетрус на основі хвиль надмалої частоти, випромінюваних з Землі до ударів землетрусу.

Два роки тому американське космічне агентство NASA запустило два супутники прямо в пояс Ван Аллена, вони виявили опади частинок за чотири дні до землетрусу.

Дослідники також виявили довгострокові зв’язки між опадами частинок і землетрусами, тому не вважають ці дані точними засобами прогнозування.

Індійські студенти сподіваються продовжити дослідження NASA. Місія коштує трохи більше 382 000 євро.

За матеріалами  thekievtimes.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу