У цих доволі непростих умовах у конфлікті між Міністерством фінансів і Міністерством освіти і науки я стою на боці розуму і мудрості, а значить – на боці Міністерства освіти», – наголосив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у четвер, 2 жовтня, під час зустрічі зі студентами і викладачами Київського університету ім. Бориса Грінченка напередодні Дня учителя.

«Дискусія в стінах Уряду, що нам треба збільшити навантаження на вчителя, не підвищуючи заробітну платню, закінчиться тим, що ми ще втратимо більше молодих вчителів. Просто не будуть ходити працювати. Тому – зміна системи і реформа системи оплати праці. Хто краще працює, той більше заробляє. Все дуже просто. Хто гірше працює – або менше заробляє, або шукає собі іншу роботу. Це справедливо, принаймні, і це правильно».

«Розуміємо, що студент, який отримав навчання і став вчителем, на другий день після того, як працевлаштувався в школу, шукає іншу роботу, бо він не може прожити на 1400 гривень», – сказав він.

Він зазначив, що у сфері освіти необхідно провести дуже багато змін. Проблема, за його словами, «не в тому, що нікому вчити, а в тому, що немає за що вчити”.

Глава Уряду зазначив, що, попри дуже складну ситуацію в країні, Уряд виплачує заробітні плати, в тому числі вчителям, і повністю покрив всі витрати на навчання: «Не скажу, що це чудо, але це не так і мало. Бюджет провалюється, з Донецька й Луганська ми податки не піднімаємо. Кожен обстріл української території російськими терористами коштує відсоток зростання української економіки. Кожен обстріл і кожна українська смерть надто дорого коштують для України загалом. Адже людське життя не рахується нічим. Жодні економічні показники не повернуть тих, кого російські терористи вбили на Донбасі».

Арсеній Яценюк нагадав, що вже ухвалений Закон «Про вищу освіту». Його основні функції – зв’язок ринку праці з ринком освіти, природний відбір кращих вищих навчальних закладів, можливість держави давати замовлення під ті навчальні дисципліни і під ті сектори економіки, які потрібні в майбутньому, забезпечення реальної автономії вищих навчальних закладів.

Тепер, за словами глави Уряду, Кабінет Міністрів разом із викладачами має розробити законопроект «який би концептуально змінив підходи в середній і дошкільній освіті»: «Вчителі, учні і батьки повинні відчути і зрозуміти мотивацію нової якості середньої освіти. Ми не можемо мати гарну надбудову вищої освіти, не маючи фундаменту».

Арсеній Яценюк також нагадав, що під час обговорення змін до податкового законодавства вносилися пропозиції перевести на загальну форму оподаткування дошкільні навчальні заклади, проте Уряд не прийняв цієї пропозиції: «Зараз, навпаки, треба стимулювати приватну ініціативу, яка даватиме ефективну й якісну дошкільну освіту. Хай працюють, нам потрібні розумні діти».

«Країна може творити звершення тільки тоді, коли є кому їх творити. Коли є люди, які знають, які вміють, бажають, яких ви навчили, яким ви заклали основи знань і сформували в тому числі особистість кожного. Від вас залежить формування особистості українців», – звернувся глава Уряду до викладацького складу.

Він наголосив: аби будувати країну, необхідне головне – знання: «Успішна країна – не та, в якої є нафта і газ. Здебільшого такі країни, навпаки, неуспішні. Успішна країна – це та, яка знає, як замінити нафту і газ».

За словами Арсенія Яценюка, в такі складні для країни часи, найважливіше – «це віра і впевненість у тому, що цим шляхом ми пройдемо, що разом – єдині, що спільно ми переможемо».

Глава Уряду звернувся до викладачів університету ім. Грінченка: «Від вас направду залежить доля країни. Ви носії ідей, носії слова й думки. Ви ті, хто формує образ країни і її майбутнє. Бо майбутнє – це ті, хто зараз у дитячих садках, у школах, майбутнє – це ті, хто зараз навчається у вашому вузі і хто піде навчати наших дітей. Тому не боїмося, впевнені, згуртовані. І кожен на своєму місці робить свою роботу. Робить настільки, наскільки може, на 110 %. І тоді все повернеться сторицею».

За інформацією Урядового порталу

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу