Інтернет - не завада книгам - tgrhДнями побував у Публічно-шкільній бібліотеці-філії, що в селі Кам’янка Березнівського району. У сільському будинку культури є дві кімнати, в яких розташована бібліотека. Одна кімната – це читальний зал, а  інша – книгосховище. Цікавість цієї бібліотеки в тому, що вона майже рік тому взяла участь у програмі  «Бібліоміст» і виграла гранд а це – 4 комп’ютери,  сканер, принтер і безкоштовний безлімітний інтернет. Один комп’ютер уже був у бібліотеці, тож на сьогодні є 5 комп’ютерів, під’єднаних до Світової Мережі. І кожен відвідувач бібліотеки може безплатно користуватися інтернетом. Треба лише зареєструватися й сплачувати раз на рік усього 3 гривні. Ця програма впроваджена Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів файлами в рамках партнерства з фундацією Білла Гейтса.

Бібліотека працює за програмою «Ірбіс» – це система автоматизації бібліотек, що дає змогу проводити електрону обробку  книг і періодичних видань. А цього року почала діяти електрона реєстрація читачів.  До речі, Березнівський район є першим, де почала діяти така система.

Мені вдалося поспілкуватися з працівниками бібліотеки. І найперше, чим поцікавився, чи мають змогу люди з обмеженими фізичними можливостями користуватись послугами книгозбірні?

– Працівники бібліотеки розносять книжки, газети пенсіонерам та інвалідам. Бо вони є також нашими користувачами і ми повинні надавати їм свої послуги, допомогу та книжки, – розповіла  Наталія Чикалюк, завідувач бібліотеки.

– А хто здебільшого користується послугами інтернету?

– Усі. Від  школяра до пенсіонера, багато жителів села користуються скайпом – спілкуються із закордонними родичами. Спочатку ми давали відвідувачам по годині часу за комп’ютером, але побачили, що велика кількість відвідувачів довго чекає, тож  тепер даємо по 30 хвилин.

– Скільки часу діятиме ця програма?

– Усього три роки.  Вона почала діяти в нашій бібліотеці у червні минулого року.

– Чи складно було вибороти цей грант?

– Проходив проект «Бібліоміст» і ми взяли в ньому участь. Отримали підтримку сільської ради, місцевих підприємців, районної ради та районної бібліотеки. Ми доклали максимум зусиль, щоб наша бібліотека показала себе якнайкраще.

– Чи збільшилась кількість читачів бібліотеки і як вплинув інтернет: зменшив кількість відвідувачів чи навпаки?

– Інтернет змусив завітати до бібліотеки нових читачів, які стали нашими постійними відвідувачами. Бо, попри новітні технології, книжка залишається книжкою і її нічого не замінить. А інтернет дає змогу нам рухатись в ногу з часом і не є перешкодою чи загрозою для бібліотек, а, навпаки, допомагає залучати дітей до читання, – запевнила бібліотекар Надія Борейчук.

– А як поповнюються бібліотечні фонди, чи багато нових надходжень?

– Цього року нам ще не було надіслано жодної книги. А на засіданні в районній бібліотеці нам сказали, що цього року на це кошти не передбачені.

Крім того, існує ще проблема опалення взимку та недостатнього фінансування.

Іван Долюк для Освітнього порталу “Педагогічна ПРЕСА”

у рамках проекту Дистанційна журналістська практика

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *