В умовах російського вторгнення Україна потребує захисників, сильних і тілом, і духом. Автомати і броньовані машини є лише допоміжними інструментами. Навіть найновіша зброя не допоможе ментально слабкій людині відстояти власну Вітчизну.

Про це в Івано-Франківську заявив 3 жовтня 2014 року віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич під час наради з актуальних питань державної політики у сфері освіти та охорони здоров’я для заступників голів із гуманітарних питань Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Хмельницької та Чернівецької ОДА.

Відкриваючи нараду, Олександр Сич наголосив на необхідності посилення національно-патріотичного виховання молоді, пропаганди здорового духу в українському суспільстві та максимальній дебюрократизації та децентралізації процесів у системі освіти й охорони здоров’я держави на місцевому рівні.

Особливу увагу віце-прем’єр-міністр приділив актуальності всебічної популяризації сучасних прикладів героїзму, виявленого захисниками Вітчизни в російсько-українській війні. «Ми маємо скористатися об’єднавчим  потенціалом сучасної війни, звеличуючи людей, які віддали життя за незалежність України, на державному рівні – в освітніх закладах, музеях, бібліотеках, медіа, шляхом встановлення меморіалів, перейменування вулиць тощо», – наголосив Олександр Сич.

Урядовець закликав до невідкладної модернізації методичної та матеріальної бази викладання в школах предмету «Захист Вітчизни» і посилення його національно-патріотичної складової. «Варто не лише навчити дитину розбирати чи складати автомат, а й cформувати розуміння сучасних методів ведення війни, зокрема, інформаційної», – зазначив Олександр Сич.

Також віце-прем’єр-міністр наголосив на важливості пропаганди здорового способу життя серед молоді та населення України та запобіганні захворюваності. «Легше запобігти захворюванням, ніж лікувати їх. Ми маємо вести пропаганду здорового способу життя, виховуючи патріотів, здорових тілом і сильних духом», – упевнено заявив урядовець.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу