Об’єднання науки і бізнесу, онлайн-освіта, шляхи розвитку економіки, навички, необхідні в ХХІ столітті – ці питання розглядали 2 жовтня на Київському міжнародному економічному форумі. Із доповідями виступили: міністр освіти і науки України Сергій Квіт, голова комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич, директор Intel з корпоративних справ та зв’язків з урядовими установами в Україні та СНД Тетяна Нанаєва, а також директор Новопечерської школи Ірена Корбабіч-Путко, співзасновниця проекту Coursera, професор Стенфордського університету Дафна Колер, декан Києво-Могилянської Бізнес-Школи (KMBS) Олександр Саврук і директор департаменту освіти штаб-квартири Microsoft у Центральній та Східній Європі Кріс Папафотіс.

Авторитетні бізнес-організації і провідні світові компанії у сфері інноваційних технологій підтримують Київський міжнародний економічний форум і акцентують увагу на необхідності невідкладних ефективних реформ в Україні. Про реформи в освіті та новий закон розповів Сергій Квіт. За його словами, одним із найбільших викликів для освіти, яка багато повинна зробити для розвитку української індустрії та бізнесу, є брак коштів на впровадження нових проектів.

Лілія Гриневич розповіла про механізми взаємодії освіти і бізнесу, проблеми та шляхи розв’язання. Один із розділів закону про освіту буде присвячений співпраці з ринком праці. Вона запросила представників бізнесу долучитися до освітньої революції в Україні. Також голова комітету зауважила, що інновації  Закону «Про вищу освіту» – автономія вишів, академічна свобода викладачів і студентів,  підзвітність за результати навчання, нова система акредитації і ліцензування незалежним агентством – мають збільшити довіру і суспільства, і бізнесу.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу