9-11 жовтня 2014 року на базі Одеського обласного інституту удосконалення вчителів розпочато І етап навчання керівників загальноосвітніх навчальних закладів і вчителів-предметників області, які успішно пройшли конкурсний відбір для участі в  швейцарсько-українському освітньому проекті «Розвиток громадянських компетентностей в Україні»  (DOCCU).

Проект реалізується в Україні в рамках Швейцарської стратегії співробітництва, для України він є  комплексним напрямом державно-громадської діяльності, спрямованої на посилення демократизації українського суспільства, розширення практики демократичного врядування в нашому регіоні.

Головною метою проекту є підтримка сталого розвитку громадянського суспільства за допомогою поширення знань про освіту для демократичного громадянства та освіту з прав людини в Україні. Проект передбачає удосконалення процесу співпраці між органами державної влади, системою освіти та громадськістю для створення демократичного середовища у місцевих громадах.

Виконувач обов’язків директора інституту Любов Кирилівна Задорожна, оголошуючи початок роботи семінару, наголосила на важливості заходу як на регіональному, так і на всеукраїнському рівні.

Із вітальним словом до учасників проекту звернулася начальник управління освіти і науки  Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації Наталія Федорівна Поступальська.

Навчання тренерів проводять міжнародні та національні експерти: Рольф Голлоб, викладач  Цюріхського педагогічного університету,  Оксана Левчишена, завідувач кафедри психолого-педагогічної та суспільно-гуманітарної освіти Одеського ОІУВ, Олена Притульська, викладач кафедри методики мов та літератур.

Активним учасникам програми, які успішно пройдуть підготовку та складуть кваліфікаційні іспити, будуть видані тренерські свідоцтва, а також буде запропонована подальша співпраця з проведення тренінгів у рамках проекту та викладання курсів «Основи демократичного громадянства» (ОДГ) та «Основи прав людини» (ОПЛ).

Діяльність за проектом у 2014-2015 рр. передбачає проведення в ООІУВ циклу з трьох триденних семінарів-тренінгів. У 2015 році діяльність за проектом передбачає навчання на семінарах-тренінгах 60 нових майстер-тренерів з ОДГ/ОПЛ для педагогів області та безпосереднє впровадження курсу з ОДГ/ОПЛ у систему освіти Одещини.

Програму семінару-тренінгу розроблено відповідно до Хартії Ради Європи про виховання демократичної громадянськості та освіти в області прав людини, яка була прийнята Комітетом Міністрів Ради Європи 11 травня 2010 року, з урахуванням рекомендацій та матеріалів посібників з питань освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу