Про це повідомила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун під час інтерв’ю телеканалу Гамма.

За словами Інни Совсун, кілька тисяч студентів Донецької та Луганської областей з вересня переводяться як вільні слухачі до інших вищих навчальних закладів країни. «Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2014 р. № 785-р вони допущені до навчання на І семестр за спрощеною системою, щоб не втрачати час, поки вирішиться доля університетів на Донбасі. Вони мають точно такі ж права, як і інші студенти: отримують залікові книжки й складатимуть іспити», – пояснила перший заступник міністра.

Як зазначила перший заступник міністра освіти і науки, є частина таких студентів Донбасу, які не виїхали, залишилися на місцях і хочуть навчатися в університетах самопроголошеної республіки. «Це аудиторія, з якою Міністерство не може працювати. Окрім, як роз’яснювати їм, що вони мають бути свідомі того, що диплом, виданий університетом неіснуючої влади, не буде визнаний ніде», – запевнила Інна Совсун. Перший заступник міністра навела приклад того, що у схожій ситуації опинилися багато кримчан, які досі звертаються до МОН із проханням замінити російські дипломи на державні українські. «Сьогодні люди розуміють, що дипломи, видані в університетах, які не визнаються через юридичну невизначеність статусу території, на якій вони знаходяться, – це квиток в нікуди».

Інша категорія студентів, що потребує підтримки Міністерства, це студенти, які хочуть перевестися на навчання в  університети української приналежності. Частково це студенти університетів, щодо яких уже прийнято рішення про цілісне перевезення: Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля в Луганську, Донецький національний технічний університет, Луганський національний університет імені Т. Г. Шевченка, Донецький національний університет. «Безперечно, це не простий процес, але ці студенти, після того, як переїдуть, матимуть можливість повноцінно продовжити навчання», – запевнила перший заступник міністра.

Важливим питанням цілісного переїзду вищих навчальних закладів Донбасу є забезпечення гуртожитками. Як повідомила Інна Совсун, Міністерство веде перемовини з міжнародними донорами щодо облаштування житла на новому місці для студентів і викладачів. Найбільш проблемним є питання житла для викладачів. «Щоб університети функціонували, викладачі мають виїхати, а для цього ми повинні забезпечити нормальні умови проживання», – наголосила перший заступник міністра освіти і науки.

Для студентів, університети яких залишаються на Донбасі, а вони бажають навчатися в українських ВНЗ, Міністерство освіти і науки розробляє спеціальну реєстраційну форму, щоб визначитися з необхідною кількістю місць і спеціальностей. «Наше завдання полягає в тому, щоб  усіх студентів, які бажають виїхати з Донбасу, сконцентрувати в тих університетах, які повністю переїжджають», – зазначила Інна Совсун.

У Міністерстві освіти і науки також розглядається питання централізованого переїзду викладачів та учнів професійно-технічних і вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації. «Ми хочемо зберегти зв’язки викладачів і студентів: якщо на нове місці разом із викладачем переїдуть 15 студентів, то там буде створено одну ставку викладача», – пояснила перший заступник міністра. За словами Інни Совсун, цілісно переводити всі коледжі та ПТНЗ недоцільно, бо вони надто дрібні, щоб для них окремо шукати приміщення, тоді як наповнюваність ВНЗ І-ІІ рівня акредитації не така висока, і  вони мають можливість добирати студентів. «Ми спробуємо вирішити це питання протягом двох тижнів і проситимемо інші міністерства і відомства, в підпорядкуванні яких знаходяться такі ВНЗ, прийняти рішення так само швидко», – повідомила перший заступник міністра Інна Совсун.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *