10 липня в МОНмолодьспорту відбулося засідання Організаційного комітету з підготовки та проведення Дня шахів в Україні під головуванням міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника.

У заході взяли участь: голова Державної служби молоді та спорту України Равіль Сафіуллін, президент Федерації шахів України Віктор Капустін, провідний тренер з шахів департаменту спорту вищих досягнень Іван Захарчук, а також члени Організаційного комітету – представники  відомств та організацій, до компетенції яких належать питання, винесені на порядок денний.

Як наголосив у вступному слові Дмитро Табачник, деякі народні депутати України вже неодноразово зверталися із проханнями прискорити створення Організаційного комітету з підготовки та проведення Дня шахів в Україні, адже до святкової дати залишилося надто мало часу. Тож Дмитро Табачник запросив присутніх на засіданні до роботи.

Равіль Сафіуллін доповів про затвердження Плану заходів з відзначення Дня шахів 2012 року. За його словами, рейтинг українських шахістів у світовій шаховій спільноті є надзвичайно високим. На жаль, гра у шахи не належить до олімпійських видів спорту, проте з кожним роком з’являється все більше бажаючих займатися шаховим спортом і здобувати нові досягнення. «Саме тому вважаємо за доцільне зібрати найсильніших шахістів нашої країни для святкування Дня шахів в Україні», – заявив голова Державної служби молоді та спорту України.

Оргкомітет одностайно затвердив план заходів із відзначення Дня шахів в Україні 2012 року. Також вирішили забезпечити висвітлення цієї події у засобах масової інформації. Зокрема, провести прес-конференції, а також підготувати інформаційні матеріали про розвиток шахів в Україні та світі, довідки про видатних шахістів нашої країни. Для цього  Віктор Капустін запропонував створити робочу групу. Крім того, він наголосив на необхідності інформаційного висвітлення в усіх подій шахового спорту.

Міністр Дмитро Табачник запропонував для цього створити окрему робочу групу та доручити їй розробити план заходів із висвітлення шахового життя в Україні у ЗМІ, що сприятиме розвитку й популяризації шахового спорту серед  наших співвітчизників.

Оргкомітет затвердив план масових заходів, запланованих на липень – серпень. Це шахові змагання, сеанси одночасної гри, конкурси з розв’язування шахових композицій, зустрічі з видатними шахістами з нагоди Дня шахів в Україні.

На засіданні також вирішено протягом поточного місяця внести пропозиції щодо відзначення державними нагородами за значний особистий внесок у розвиток шахів в Україні провідних спортсменів, тренерів і фахівців.

На завершення президент Федерації шахів України поінформував про те, що у серпні 2011 року наша збірна під керівництвом тренера Івана Захарчука виборола друге місце у командних змаганнях на Всесвітній універсіаді ФІДЕ, що відбулася у Китайській Народній Республіці, поступившись перемогою лише господарям змагань. На прохання учасників української збірної, Віктор Капустін нагородив «срібною» медаллю міністра Дмитра Табачника.

 

За матеріалами прес-служби МОНмолодьспорту

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *