Днями на базі ДНЗ “Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури” проведено навчальний семінар у рамках проекту Твіннінг “Модернізація законодавчих стандартів та принципів освіти та навчання у відповідності до політики Європейського Союзу щодо навчання впродовж життя”.

У роботі взяли участь керівники ПТНЗ Одеської області, навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області. Проект Твіннінг представляв міжнародний експерт Ганс Йорген Кнудсен – представник Університетського коледжу Метрополітен (Копенгаген, Королівство Данія).

Триденний семінар “Європейський досвід змін та лідерського підходу в управлінні; два світи та розвиток компетентностей на базі ПТНЗ” дав змогу керівникам закладів профтехосвіти Одеської області ознайомитися з європейськими тенденціями у сфері професійно-технічної освіти, сучасними моделями управління, лідерськими підходами до організації змін у навчанні, можливостями співпраці між ПТНЗ і підприємствами у ролі роботодавця, розвитком компетентностей на базі ПТНЗ.

За час роботи проекту також були розглянуті такі важливі питання:

  1. Європейські тенденції щодо: співпраці ПТНЗ та підприємств у ролі роботодавця; організаційних змін та організацій, що навчаються; компетентностей і розвитку компетентностей.
  2. Управління та лідерський підхід: лідерський підхід у педагогіці, організаційне навчання та організація, що навчається; управління з акцентом на учнів.
  3. Сфера освіти та сфера праці – два підходи.
  4. Основні принципи навчання.
  5. Компетентність та компетентнісні вимоги: обмін знаннями та розвиток компетентностей на базі ПТНЗ, у колективі, підтримка директорів; розвиток компетентностей на базі ПТНЗ; розвиток компетентностей у колективі.

Учасники семінару працювали індивідуально та в групах, обмінювались своїми знаннями та думками, обговорювали важливі питання, що сьогодні стоять перед ПТНЗ України. Також мали змогу визначити свій рівень компетентності. Упродовж роботи проекту на Одещині учасники стали дружною командою, яка навчалась лідерству, створювала спільні проекти та знаходила шляхи для їх реалізації. Після закінчення семінару відбулося вручення сертифікатів.

У кращих традиціях гостинності Гансу Йоргену Кнудсену були презентовані подарунки та сувеніри, що символізують Одесу, зокрема директор Одеського професійного ліцею будівництва та архітектури І.Б.Черненко подарував на пам’ять скульптуру “Дитя профтеху”.

Управління освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу